Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Президентът и председателят на парламента изказаха съболезнования в македонското посолство

Наталия Киселова, Илияна Йотова и Румен Радев
Снимка: БТА

Чакаме македонската страна да реши дали има нужда да бъдат взети още 10 души от пострадалите при пожара в Кочани. Това каза президентът Румен Радев след като подписа съболезнователната книга в посолството на Северна Македония в София.

"Спартанът" и медицинските екипи са в готовност. Ще предложим да оказваме помощ. Най-важното според мен е, че тази трагедия показва, че хората от двете страни на границата можем и трябва да разчитаме един на друг. Но не само в дни на изпитание, какъвто е днешният, а в името на общото ни европейско бъдеще", допълни още Радев.

Председателят на парламента Наталия Киселова също посети посолството и поднесе съболезнования в траурната книга.

Тя написа: "С покруса свеждам глава пред десетките изгубени младежки мечти и прекършени надежди! Изказвам най-искрени съболезнования към семействата на загиналите. Споделям мъката на гражданите на Северна Македония от тежката загуба! България скърби заедно с Вас!".

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Румен Радев ще сезира КС за отхвърления референдум за еврото

Президентът Румен Радев ще сезира Конституционния съд заради отказа на Народното събрание да бъде организиран референдум с въпрос: "Съгласни ли сте България да въведе единната европейска валута евро през 2026 г.?", съобщи той на столичното летище преди да..

публикувано на 16.05.25 в 15:53
Полина Карастоянова

Туристическият бранш очаква ползотворен летен сезон и е готов за еврото

Сезон с повече туристи и засилен интерес към България – това очакват членовете на Националния борд по туризъм през това лято. "Всички необходими предпоставки са налице от гледна точка на климата, подготовка от страна на инвеститорите и управляващите..

публикувано на 16.05.25 в 11:21

Знаци от миналото - какво още не знаем за глаголицата?

Една азбука, едно послание към Европа и много хипотези – глаголицата е ключ към нашето наследство и национална идентичност. По повод 1170-годишнината от създаването ѝ се пренасяме назад във времето и по-точно през IX век, когато Солунските братя –..

публикувано на 16.05.25 в 10:30