ПОДКРЕПЯТЕ ЛИ ДА МОЖЕ ДА СЕ ГЛАСУВА И ДИСТАНЦИОННО ПО ЕЛЕКТРОНЕН ПЪТ ПРИ ПРОИЗВЕЖДАНЕ НА ИЗБОРИТЕ И РЕФЕРЕНДУМИТЕ?

Георги Апостолов: Рисковете в интернет са същите, променят се формите и каналите

Снимка: БГНЕС
На 11 февруари за 11-и пореден път светът отбелязва Деня за безопасен интернет - една инициатива на Европейската комисия, която с годините излезе извън рамките на Европа, за да обхване над 100 държави на всички континенти. Координатор на събитията е европейската мрежа от центрове за безопасен интернет Insafe чрез своите членове-национални центрове за безопасен интернет.

Централното събитие за отбелязване на Деня за безопасен интернет под мотото „Заедно за по-добър интернет“ ще се състои в Дома на Европа в София с подкрепата на Представителството на Европейската комисия в България. Ще бъдат изложени стотици детски рисунки на деца от десетки начални училища в страната на тема: „Героят си ти“ в интернет. Над 80 ученици от средни училища в София и други градове ще бъдат основните участници.

Сценарият на събитието е подготвен с помощта на ученици от младежките панели към Центъра за безопасен интернет и от делегатите на миналогодишния ТийНет парламент, който в Деня за безопасен интернет през 2013 г. прие на заседание в Народното събрание Харта на онлайн правата и отговорностите на младите хора. Участниците ще видят няколко кратки презентации на свои връстници, с които ще бъде открита дискусия как можем заедно да направим интернет по-полезно и безопасно място.

Какво успя и какво не успя да свърши Европейската програма за безопасен интернет през 15-те години на съществуването си? Знаят ли българските тийнейджъри, които, според статистиката, се нареждат на второ място в Европа по дължина на "престоя" си в интернет, как да се предпазват от опасностите, които мрежата крие? Променят ли се рисковете в интернет?

Чуйте отговорите в разговора с Георги Апостолов, координатор на българския Център за безопасен интернет.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!