Dimensune font
Radioul Național Bulgar © 2024 Toate drepturile rezervate.

Ludogoreț FC obține o victorie dramatică în fața lui Spartak Trnava, în meciul pentru Liga Conferințelor

Formația bulgară FC Ludogoreț a învins dramatic pe Spartak Trnava din Slovacia cu 2:1, în meciul disputat în deplasare în Slovacia, din faza grupelor Ligii Conferențelor. În minutul 23, un gol al celor de la Ludogoreț a fost anulat după o verificare video din cauza unui off-side.

Echipa oaspete a preluat conducerea prin golul marcat de Kwadwo Duah în minutul 74. Spartak a egalat doar 4 minute mai târziu, cu un șut precis al lui Erik Daniel. În minutul 85, Ludogorets nu a reușit să preia conducerea după o execuție slabă a unei lovituri de pedeapsă. Înlocuitorul Matias Tissera a marcat în ultimele secunde ale prelungirilor.

Dacă în ultima rundă, echipa lui Ludogorets va reuși să învingă puternica echipă vizitatoare a danezilor de la Nordsjaelland, în calitate de gazdă, acest lucru îi va garanta un loc fruntaș la turneul de anul viitor.

Mai multe din categorie

Jucătoarele de șah din Bulgaria au început cu victorii la Olimpiada de la Budapesta

Șahistele naționale ale Bulgariei și campioanele europene pentru 2023, au obținut victorii în meciurile din primul tur cu Zimbabwe, la Olimpiada de șah de la Budapesta (Ungaria). Toate cele patru reprezentante ale Bulgariei - Nurgül Salimova, Viktoria..

publicat în 12.09.2024 la 08:30

Grigor Dimitrov cu o lecție deschisă pentru copiii din Sofia înainte de meciul cu Djokovic

O lecție deschisă de tenis pentru copiii din diferite școli din Sofia va fi oferită de Grigor Dimitrov cu câteva ore înainte de meciul caritabil cu Novak Djokovic de la Arena 8888 Sofia din 17 septembrie, a confirmat staff-ul celui mai bun jucător de..

publicat în 11.09.2024 la 08:30

Începe cel de-al 10-lea maraton Sofia Ekiden

Peste 500 de participanți iau parte la maratonul Sofia Ekiden (ștafetă).Traseul trece prin centrul capitalei, între Stadionul Național Vasil Levski și Palatul Național al Culturii.Evenimentul are loc pentru al zecelea an consecutiv de Ziua Unirii..

publicat în 06.09.2024 la 11:00