Докладна записка на кмета на Разград, свързана с бъдещето на малките лъвчета от местния зоопарк, разбуни духовете. Предлага се лъвчетата да се преместят в зоопарка в Пазарджик, но природозащитните организации, които в момента се грижат за животните, не са съгласни да ги оставят зад решетки. Историята на двете лъвчета Терез и Масуд започва драматично още с раждането им. Родителите им изпадат в паника заради шумен панаир и стъпкват малките си. Две от три лъвчета оцеляват, благодарение на спешната намеса на природозащитници от фондация „Дивите животни”. Лъвът Асен е настанен за лечение в Софийския зоопарк, предстои извеждането на лъвицата, която отново е бременна. Общината сключва споразумение с фондация „Четири лапи“ за да се търси нов дом за големите котки, тъй като зоопаркът в Разград няма лиценз от 2014 г. Освен това има и забрана за размножаване, защото тези лъвчета са трето близкородствено поколение. Затова изненадата на фондация „Четири лапи“ от идеята на Община Разград да премести лъвчетата в зоопарк е огромна. От фондацията спешно изпращат писмо, в което обясняват, че се подготвя настаняване в Холандия. Но писмото е изпратено едва вчера. Окончателното решение по казуса ще бъде взето на сесия от Общинския съвет. Ситуацията коментира на Любомила Кривошиева, управител фондация „Дивите животни“. Мнение изрази и кмета на Разград д-р Валентин Василев. С тях разговаря Ирина Павлова.
От днес в Алфатар ще има паметник на Васил Левски. Официалното му откриване ще бъде в 11:00 часа днес в центъра на града. Паметникът е дарение от проф. д-р Иван Гаврилов, който е завеждащ на Клиниката по гръдна хирургия в Националния център по онкология "Проф. Иван Черноземски". Проф. Гаврилов е роден в ломското село Василовци. Разказа, че..
Една от най-активните и вдъхновяващи личности в сферата на образованието е Благовеста Ценова , ръководител на образователен център „Дворецът на децата“ в Русе. Със страст към иновациите и мисия да превърне знанието в приключение тя стои зад редица проекти, които развиват креативността и увереността на младите. Един от тях е новият..
Обредният дом в Тутракан е най-красивият в България. В красивите зали на сградата, освен сключване на бракове, се провеждат и научни конференции, тържествени сесии на Общинския съвет, симпозиуми, връчване на дипломи и културни събития. А утре от 17:00 часа в сватбената зала ще бъде отбелязана 40-ата годишнина на Обредния дом. В програмата са..
Пожарите не подбират и не предупреждават. Това могат да потвърдят жителите на хитринското село Развигорово, които миналия понеделник се разминаха на косъм с най-страшното. Огънят, който пламна близо до селото, достигна само до една необитаема къща. Изпепелени обитаеми къщи и пострадали хора нямаше, благодарение на пожарникарите и доброволците,..
Тази вечер от 18:00 часа с открит урок завършва лятното балетно училище с ръководител Весела Иванова към НЧ „Добри Войников - 1856“. Весела е живяла над 30 години в Италия и е посветила живота си на изящното изкуство. Чуйте интервюто на Яна Косева с Весела Иванова, която разказва за качествата, които развива балетът и кога е подходящо за едно дете..
Над 60 деца от Детска градина „Звънче“ и ученици от летните занимални в Шумен посетиха образователния концерт на арфистката Яна Дойнова, който се проведе по-рано днес в камерната зала на НЧ „Добри Войников - 1856“. Концертът започна с пленяващ разказ за историята на инструмента арфа, продължи с викторина за децата в публиката, които разказаха..
Седмицата между 15 и 20 юли на места в страната е наричана Запалена, Опалена неделя. Първите три дни от нея са сред най-тачените от българите празници за предпазване от огън. Всеки има представа за тези дни като най-горещите в годината и може да изреди поне едно от различните имена, с които наричат 15,16 и 17 юли в отделните райони на страната -..