Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Фокусите на Ненчо Илчев

Снимка: Личен архив

Известният комик и илюзионист Ненчо Илчев гостува на 8 юни от 17:30 ч. в Регионална библиотека „Стилиян Чилингиров” с изкуството на магията и представяне на „Забранената книга за фокуси”.

"Публиката е моят най-верен партньор, съветник и приятел. Тя притежава безкрайно любопитство и е склонна да ме последва навсякъде. Това, което мога да ѝ обещая, е, че винаги ще я водя в нови светове, неочаквани посоки и ще споделяме заедно откритията от чудото да бъдеш жив" – това казва Ненчо Илчев след срещата си със своя идол американският маг Дейвид Копърфийлд. Това си обещание Ненчо Илчев ще спази и при гостуването си в шуменската библиотека, когато ще представи и някои от специалните си магически трикове.

Ненчо Илчев е роден в родопското село Момчиловци. Завършва гимназия в Смолян, за кратко учи в медицинскиколеж, след което се ориентира към актьорското майсторство. Завършва НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов” в класа на проф. Стефан Данаилов и от 1997 г. е актьор в трупата на Театъра на българската армия. Става известен в края на 90-те години с фокусите си в предаването „Спукано гърне”, на което е и водещ, а след това с участието си в комедийното шоу „Комиците” по bTV. Илюзионистът Ненчо Илчев е ученик на българския маг Мистер Сенко. Във филмографията на актьора Ненчо Илчев са заглавия като „Столичани в повече”, „Велика България”, „Стъпки в пясъка”, „Църква за вълци”, „Изневяра” и други. Носител е на награда „Иван Димов” за млад актьор за ролята му на Габриел Кънчев в спектакъла „Ножица-трепач” от Брус Джордан и Мерилин Ейбръмс и на награда „Максим” за поддържаща мъжка роля за ролята на Васенка в „По-големият син” от Александър Вампилов.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Засвириха речните ноти

Международният конкурс за млади изпълнители "Речни ноти" ще бъде открит днес в Тутракан и ще продължи до 25 август.  Участие в 23-тото издание на конкурса са заявили над 200 изпълнители от България, Казахстан и Полша. След предварителна селекция, до втория присъствен етап са допуснати 80 от тях.  Те са разпределени в три категории –..

публикувано на 23.08.24 в 09:54

Започва "Преслав по ноти"

Тази вечер в центъра на Велики Преслав започват музикалните събития под надслова на утвърдилата се вече културна програма "Преслав по ноти". Тя се открива в края на лятото и продължава през септември. Тази вечер гости на старата столица ще бъдат младите пианисти Хасан и Ибрахим Игнатови.  Концертът е с начален час 19 ч. и ще се състои на..

публикувано на 22.08.24 в 09:40

Творецът Марин Калинов

Книги на Марин Калинов и фотографии, запазили спомени от участието му в живота на НЧ „Напредък-1869“- Шумен са подредени в залата на читалището.  Експозицията е под наслов „Творецът Марин Калинов“ и ни кара да си спомним и да се замислим.  И да почувстваме през словото неговата енергия и чувствителност.  Експозицията се открива точно в деня..

публикувано на 21.08.24 в 16:40

Абагар с нов албум

От поредното си удивително турне се върна вокалният квартет „Абагар“. Младите жени този път показаха друга страна на своя талант, като изпълняват църковно-славянски песнопения. Десислава Петрова, Стефка Будакова, София Генова-Митева, Христина Вълчанова – солистки в квартета и диригентът Момчил Генов получават неочаквана покана и поемат към поредното..

публикувано на 19.08.24 в 09:30

Художници рисуват Дунав

За 28-ми път красивото крайбрежие на силистренското село Ветрен ще събере художници за Националния пленер по изобразително изкуство „Човек и природа“.  Организаторите от община Силистра и Дружеството на художниците без особени затруднения избират деветимата участници в артистичния форум. Част от художниците вече са били част от пленера в предишни..

публикувано на 17.08.24 в 08:00

Читалище "Напредък" - на 155 години

Шуменското читалище „Напредък“ празнува днес 155 години от създаването си. To съществува от 15 август 1869г. Негов пръв председател е  Илия Рашков Блъсков- учител, писател и общественик.  По този повод в читалището е подредена експозиция с архивни снимки, материали, документи. През есента предстоят още събития, посветени на 155-тата годишнина от..

публикувано на 15.08.24 в 12:47
Желазната църква в Цариград - катедрален храм на Българската екзархия до 1913 година

Българите в османския елит

Какво е представлява титлата „капуджибаши“ и защо българите също са успели да получат това престижно признание от Османската империя и така да станат част от нейния елит. На тези въпроси отговаря изследване на доц. Николай Тодоров, директор на Регионалния исторически музей в Силистра. Проучването му е част от сборника с научни публикации, озаглавен..

публикувано на 14.08.24 в 12:48