Между 10 и 20 стотинки е поскъпнал хлябът от 1 септември, а до края на годината производители и търговци прогнозират нов скок.
С по-високи цени вече са и някои видове закуски и сладкарски изделия. Междувременно от браншовия съюз на хлебарите и сладкарите поясниха за Радио Шумен, че към момента не във всички градове се наблюдава увеличение на цената на хляба.
Между 10 и 15 стотинки е поскъпнал хлябът от първи септември в Шумен. Това показа проверка на Радио Шумен в няколко хранителни обекта.
Синан Камберов от Русе, съсобственик на фирма за производство на хляб и сладкарски изделия, обясни:
„Една от основните причини за поскъпването е увеличението на цената на тока. Аз не съм потребител, а производител на хляб и гледам цената на брашното. Брашното се покачва към нас и естествено ние вдигаме крайната цена към магазини и вериги. Тук имаме нови цени на газта и, както се очаква - ново поскъпване на хляба.
Ето и реакцията на шуменци за поскъпването:
„Напоследък се наблюдава много голяма инфлация на всичко, но не знаем защо заплатите си стоят на същото ниво. Очакваме, може би поне аз, някаква реакция от работодателите съвсем скоро, но в крайна сметка и ние трябва да ядем хляб. Ами честно казано аз рядко купувам хляб и доста често си правя, имам си пекарна, но пък брашното поскъпна.“
„То не само хляба, всичко поскъпна. При положение, че има толкова много добиви за мене не е нормално да се вдига, това е най важната храна на българина.“, казаха хората.
Върху червени панделки всеки имаше възможност днес да отправи свое послание към хора с ХИВ. Щандът на здравната инспекция беше разположен пред Областната управа в Шумен. На минувачите бяха раздавани информационни материали и превантивни послания. За осмелилите се да попълнят специално подготвена анонимна анкета имаше интересни..
Историческият музей в Разград поде много интересна инициатива – да представя в социалните мрежи дарителите с афинитет към историята, които обогатяват фондовете му. Оказа се, че в Разградско има много щедри хора, които отвориха семейните албуми, отключиха ракли по тавани и мазета, преровиха гардероби и откриха в тях истински съкровища...
След като празничните украси вече се поставени, може би много работещи сега пишат на Дядо Коледа да им донесе бонус. Данните на Българската стопанска камара показват, че 80% от работодателите ще изпълнят това желание. Чуйте кои са най-популярните коледни бонуси и какви са очакванията на шуменци на прага на празничния декември. Коментар на..
Коледен бал с благотворителна кауза организира дамският бизнес клуб в Разград. Събитието ще бъде на 30 ноември в голямата зала на кино „Арабелла“, съобщи основателят на клуба Цвета Бориславова. По традиция всяка среща на дамите има подбрани лектори и теми, насочени към сферите бизнес, личностно развитие и здраве. Част от коледния благотворителен..
Ветрогенераторен парк предстои да бъде изграден в землищата на общините Никола Козлево и Каолиново. Продължават обществените обсъждания, на които се представя докладът за екологичното въздействието върху околната среда и здравето на хората. Според доклада, ще бъдат изградени 50 ветрогенератора с мощност 400 KW и четири подстанции. След изграждането на..
Обичаят „Белене на платно за сватба“ е номинацията на област Шумен в националната селекция за „Живи човешки съкровища" за 2024 година, обявена от Министерството на културата.Кандидатурата е единствена за Шуменска област. Обичаят се пази и представя от Ансамбъла за изворен фолклор „Дядо Драгой“ при Народно читалище „Васил Друмев – 1881“ във..
10 години от своето създаване навършва на 28 ноември Българското социално БРАЙЛ FM (First Mediator). То е единственото по рода си в Европа и е национален проект на Фондация за информационен обмен „Равностойно партньорство” (ФРП) – София. Идеята за създаването му е на дългогодишните журналисти Владислав Кацарски и Анелия Велинова.В обсега на внимание..