Между 10 и 20 стотинки е поскъпнал хлябът от 1 септември, а до края на годината производители и търговци прогнозират нов скок.
С по-високи цени вече са и някои видове закуски и сладкарски изделия. Междувременно от браншовия съюз на хлебарите и сладкарите поясниха за Радио Шумен, че към момента не във всички градове се наблюдава увеличение на цената на хляба.
Между 10 и 15 стотинки е поскъпнал хлябът от първи септември в Шумен. Това показа проверка на Радио Шумен в няколко хранителни обекта.
Синан Камберов от Русе, съсобственик на фирма за производство на хляб и сладкарски изделия, обясни:
„Една от основните причини за поскъпването е увеличението на цената на тока. Аз не съм потребител, а производител на хляб и гледам цената на брашното. Брашното се покачва към нас и естествено ние вдигаме крайната цена към магазини и вериги. Тук имаме нови цени на газта и, както се очаква - ново поскъпване на хляба.
Ето и реакцията на шуменци за поскъпването:
„Напоследък се наблюдава много голяма инфлация на всичко, но не знаем защо заплатите си стоят на същото ниво. Очакваме, може би поне аз, някаква реакция от работодателите съвсем скоро, но в крайна сметка и ние трябва да ядем хляб. Ами честно казано аз рядко купувам хляб и доста често си правя, имам си пекарна, но пък брашното поскъпна.“
„То не само хляба, всичко поскъпна. При положение, че има толкова много добиви за мене не е нормално да се вдига, това е най важната храна на българина.“, казаха хората.
На прага на завършването на своето образование и напът да започне своята професионална реализация е Милена Казакова от Върбица. Тя е на 23 години, студентка четвърти курс в специалност "Начална училищна педагогика с чужд език" в Шуменския университет. На пръв поглед нищо необичайно – една от многото млади жени, които учат в университет и мечтаят за..
Крум Крумов от Шумен се занимава с анимация, организиране на партита и забави за деца и възрастни вече 20 години. Ръководи парти агенция и казва, че работата на аниматора никак не е лесна. По думите му, днес повече хората гледат сметките и бюджета, а и сякаш сме забравили да се забавляваме. За да стане истински хубаво и забавно едно събитие,..
Възможно ли е една табела да промени отношението към едно селище, към неговата история или към неговите хора. Или да породи любопитство, или да те накара да помечтаеш за далечни земи. Вероятно за всеки е различно, но за хората от търговищкото село Алваново това е проект, който има своето послание. Замесени са църковното настоятелство при храма..
След като вчера непълнолетно момче припадна на улицата в Разград, темата за опасните вейпове сред учениците продължава да е все така актуална. Вчера също стана ясно, че президентът Румен Радев свиква КСНС заради дрогата сред децата. А днес от ГДБОП свалиха два от най-посещаваните сайтове за продажба на вейпове и вещества на основата на..
Ангел Трайков пое поста на директор на Радио Шумен на 1 септември 2016 г. Той е част от медията повече от 30 години и още помни първата си емисия новини на живо, както и предизвикателствата в радиото като репортер, редактор, новинар. За емоциите да работиш в Радио Шумен като редактор и директор и как вижда бъдещето на медията - това ни..
Хуманоиден робот ще помага на учениците в часовете по приложно програмиране в Професионалната гимназия по икономическа информатика „Джон Атанасов“ в Търговище. Технологията е внедрена в образователния процес, благодарение на Националната програма „Професионално образование и обучение“ по модул „Модернизиране на материално-техническата база“ на..
Дeтският танцов ансамбъл „Веселяче“ към ЦПЛР - ОДК "Анастас Стоянов" в Шумен спечели първа награда от Десетия дубайски международен музикален и танцов конкурс Dubai Paradise“, който се проведе преди дни. 29 танцьори на възраст от 9 до 12 години бяха наградени с медали в категория „фолклорни танци“. Конкуренцията е била сред 18 държави, а..