"Много е трудно да се даде прогноза, защото не знаем как ще се развият действията и какво ще предприемат управляващите. Заявката, която чухме, е да опитат да управляват с правителство на малцинството, тоест с правителство, излъчено от три парламентарни групи, които нямат нужните 121 народни представители“, заяви за Радио Шумен проф. Екатерина Михайлова, дългогодишен политик, бивш депутат от СДС, заместник-председател на Народното събрание, преподавател по конституционно право.
"Това не е невъзможна задача, ние сме имали такива правителства в тези последните трийсетина години, откакто е действаща новата ни Конституция. Това обаче създава голяма несигурност дали ще може да прокарват свои политики. Тази необходимост от подкрепа е свързана и с подкрепа на бюджет и на закони, разбира се, ще трябва да се внесе предложение за промяна в персоналния състав на правителството", коментира проф. Михайлова.
"Аз много се надявам, каквото и да се случи, да имаме прозападно управление. Изборът го направихме българските граждани. Отстояван е през годините. Посоката винаги е била в полето на европейските ценности", добави проф. Екатерина Михайлова.
Още може да чуете от интервюто с нея.
Мустафа Чаушев и дъщеря му Ажда гостуваха днес във Второ основно училище „Д-р Петър Берон“ в Шумен. Целият втори етаж на школото е пълен с портретите на шуменци, гордост за града, а сред личностите е и Мустафа Чаушев. Певецът, роден в Шумен, за първи път видя изображението си и се трогна от сърце. Децата от певческата група "Малки..
Наскоро чешкото правителство отказа да определи дата за въвеждане на еврото, въпреки че приемането му е залегнато в договора за присъединяване към ЕС от вече над 20 години. Противопоставянето в Чехия всъщност е между политиците и обществото от една страна и бизнеса от друга. Чуйте коментара на Петър Нейков по темата:
Общо 14 са номинациите за Наградата на Шумен за образование и наука за 2024 година. Индивидуалното отличие в категория „Студент в областта на природните, математическите и технически науки“ ще получи Цветелина Петрова. Тя е студент 4-и курс в ШУ "Епископ Константин Преславски", а по-рано е завършила средното си образование в ППМГ „Нанчо Попович“ в..
Как да живеем, без да вредим сами на здравето си, е въпрос, на който не само възрастните търсят отговор, но и децата. И учениците от трети "а" клас в СУ "Христо Ботев" в Разград вече имат идея как да живеем без тютюнев дим и алкохол. Тази рецепта е част от проект, реализиран от възпитаниците на училището в рамките на втория етап на националния..
В продължение на почти 80 дни шуменецът Марио Владимиров изкачва всеки ден 1300 стъпала. Те водят до Мемориалния комплекс „Създатели на българската държава“. Компания по време на кардио тренировките често му прави Калин Николаев, който го мотивира да започне предизвикателството. „Изкачването на стъпалата е добра тренировка, която помага на цялото..
Казват им "плескани яйца" по етрополски, но те се рисуват с любов и търпение поне час. После сърце не ти дава да се бориш с тях, те са за съзерцание и подарък на скъп човек. Традицията за изписване на етрополските "плескани яйца" не крият, а показват из цялата страна уредници от Историческия музей в Етрополе. Правят работилници, организират изложби и..
Ние сме това, с което се храним и затова трябва да сме много отговорни към всичко, което слагаме на трапезата си. На тази максима е привърженик и проф. Станка Дамянова, специалист по хранителни технологии и директор на Филиала на русенския университет в Разград. По време на великденските празници по традиция слагаме много тестени изделия на..