Като не могат да участват по закон в подписката за възстановяване на премахната детска площадка, момичета и момчета от Шумен изпратиха до кмета и председателя на Общинския съвет свои рисунки. В творбите си някои пресъздават как са изглеждали 30-годишните им люлки, други буквално правят проект на новата мечтана площадка за игри.
Детското творчество е прикрепено към подписката на 185 възрастни от улица „Генерал Скобелев“ с номера 68 и 70, в района на болницата. Подкрепят ги и шуменци от други квартали, които не искат деца да остават без място за игра.
Ето какво каза пред Радио Шумен майката на 4-годишно момиченце, Полина Трифонова, която е сред инициаторите на мястото отново да има детска площадка:
Радио Шумен потърси и Общината и оттам обясниха, че площадката може да бъде възстановена и в по-големи размери, но през идната година.
Във връзка с предписание от лицензиран проверяващ орган за състоянието на детските площадки е била сформирана комисия, която през март е направила проверка. Заключението й е било записано, че всички опасни съоръжения на детски площадки (близо 30, включително в селата и в дворовете на детски градини) трябва да бъдат премахнати. В този списък попадали и съоръженията на ул. „Ген. Скобелев“ в Шумен.
„Поради липсата на приет закон за държавния бюджет и поради затрудненията, които изпитват общините при планиране на собствените средства, за съжаление за тази година пари за възстановяване на такива площадки не бяха предвидени.
Община Шумен ще заложи в бюджета си за 2024 г. средства за изграждане на нови и по-големи площадки. Те ще са с повече съоръжения както за малки деца, така и за занимания и отдих на по-големи и на възрастни. Тези площадки ще бъдат изграждани по проект, като предварително ще бъдат направени необходимите проучвания. Ако се окаже наистина, че точно на това място се събират повече от 50 деца, както твърди слушателката и ако има достатъчно пространство, най-вероятно на ул. „Ген. Скобелев“ №70 ще бъде изградена такава нова площадка“, категорични са от Общината.
20 години чества днес Школата по дърворезба към Центъра за подкрепа на личностното развитие – Обединен детски комплекс „Анастас Стоянов“ в Шумен. Неин ръководител през всичките тези години е Ангел Минчев. Изложба с произведения на учениците ще бъде открита от 17:30 ч. в Художествената галерия „Елена Карамихайлова“. Многобройни са участията на..
Ефектът от евентуалното приемане на България в еврозоната вече е донякъде калкулиран в цените на недвижимите имоти и не се очаква драстично покачване при самото влизане, заяви за Радио Шумен Александър Бочев, председател на Националното сдружение „Недвижими имоти“. Ръстът на цените на жилищата в големите градове за миналата година е бил между..
„Не затваряй очи“ не е поредният български филм, той е изживяване, което оставя следа у зрителите“. Това каза за Радио Шумен актрисата Ирена Милянкова. Вече седмица лентата на режисьора Николай Егерман се прожектира по големите екрани у нас. А в премиерния си уикенд историята за чудеса, прошка и вяра успя да провокира най-много хора да посетят..
Шумен е в средата на класацията по съответствие между икономиката и обучението и е сравнително добре по отношение на дуалното образование, заяви за Радио Шумен Зорница Славова, старши икономист в Института за пазарна икономика. Не е раздут както на други места приемът в хотелиерството и ресторантьорството, за сметка на IT-специалисти, които обаче ще..
45-и рожден ден отбелязва днес Дирекцията на Природен парк „Шуменско плато“. По този повод още в понеделник във фоайето на шуменската библиотека беше открита изложба „45 години за хората и природата“. Експозицията може да бъде разгледана до петък. Днес честването се проведе в сградата на Административно-информационния център в лесопарк..
Близо 100 детски учители от Шуменска област участваха в дискусионна среща днес и обмениха идеи и добри практики. Срещата премина под наслов „Една вълшебна ситуация в детската градина“, като акцент в дискусията бяха емоциите в обучението и възпитанието в предучилищна възраст. За смисъла и значението на детските емоции Росица Арабаджиева..
Експертизите на дизайнерска дрога, на вейпове с наркотично съдържание, все по-популярни и пагубни в ученическите среди, за които преди е чакано по 6 до 12 месеца, вече се изготвят за седмица в Областната дирекция на МВР в Шумен. Възможно е благодарение на нова техника - газов хроматограф, закупен за 134 000 лева със средства от МВР. Преди..