Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Каолиновско пред воден режим

Снимка: Личен архив

Продължава проблемът с безводието в каолиновското село Тъкач. В средата на месеца жители сигнализираха до Радио Шумен, че за поредна година страдат от липсата на вода през летните месеци. Това е причината в селото вече почти да не се отглеждат животни. 

След като наш екип беше в Тъкач преди две седмици, водата в чешмите потече, но само за няколко дни. От ВиК още тогава съобщиха, че до дни ще бъде изготвен график за режим на водата в Тъкач и в още 6 села от общините Каолиново и Венец. Такъв обаче до ден днешен няма. 

Късно вчера, след поредния сигнал от хора от селото, отново потърсихме ВиК. Оттам ни информираха, че очакват кметът на община Каолиново Нида Ахмедов да подпише необходимите документи, за да бъде въведен режим на водата. Той пък заяви, че администрацията полага усилия за разрешаване на проблема. По думите му има варианти.

Чуйте разговор на Айше Лятиф с кмета на община Каолиново Нида Ахмедов.

Представител на ВиК дружеството от този район ще проведе срещи с кметовете на населени места от община Каолиново за подписване на протоколи за въвеждане на режим на водата. Това съобщиха преди минути от водното дружество в Шумен. Ако кметовете подпишат такъв документ, ще има режим на цялата система, което означава че ще обхване всички населени места, уточниха от дружеството.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Атанас Радев

Подкрепата за правителството под въпрос

На фона на вътрешни сътресения, ДПС-ДПС решава да остане ли част от управляващото мнозинство и да крепи коалицията ГЕРБ-БСП-ИТН или не. ДПС-Доган подкрепи кабинета "Желязков" с идеята да си осигурят влияние във властта. Но, вместо това, те не получиха властови постове. Не веднъж предупреждаваха, че ще оттеглят подкрепата си. Освен това, политици от..

публикувано на 01.04.25 в 14:57

Пещерните чудесии на "Бисерна"

Драперии, синтрови кори и тигрова украса са само част от пещерните чудесии на „Бисерна“. Освен с природната си красота, Шуменското плато е дарено и с тази прелест под земята. Двата пешеходни маршрута до пещерата - от парка „Кьошкове“, както и от разклона за Шуменската крепост, по пътя за вилата на общината, са подготвени и добре указани с табели.  От..

публикувано на 01.04.25 в 12:14

Акция по кръводаряване

Студенти и преподаватели от Филиал Шумен ще участват в акция за безвъзмездно и доброволно кръводаряване от днес до 4 април.  Това е част от  събитията по повод 10-годишнината от създаването на Филиала към Медицинския университет – Варна.  Предварително са записани 59 желаещи, които са разпределени в четирите дни до края на седмицата, заяви..

публикувано на 01.04.25 в 09:38

Доброволци възстановяват „Лъвчето“

Шуменски скаути и доброволци почистиха каптажната шахта и  възстановиха водната естакада в местността „Лъвчето“ в парк „Кьошковете“. „Шахтата е с дълбочина между 10 и 15 метра. Тя беше пълна с тонове отпадъци, хвърлени от хората. Имаше дори бетонни стълбчета и метални части“, каза за Радио Шумен Добромир Драев, доброволец в скаутския клуб...

публикувано на 31.03.25 в 16:51

Кърпят още 12 улици

„Изкърпването със студена асфалтова смес е временно решение на проблемите с дупките по шуменските улици“. Това заяви Галин Ганчев, директор на Общинско предприятие „Строителство и благоустройство“ в отговор на сигнал на Радио Шумен за некачествено запълване на уличните дупки по ул. “Селиолу“ в Шумен. Улицата бе една от единайсетте, включени в..

публикувано на 31.03.25 в 13:00

В Мюнхен танцуват по нашенски

Фолклорният танцов състав „Лисичка“ в Мюнхен, Германия вече 8 години увлича в ритмите на българските народни танци десетки наши сънародници. Когато сърцето играе и краката искат да правят същото, начинът е само един, казва художественият ръководител Мехмед Памуков. „Правим го, за да не забравяме откъде сме тръгнали, а другите да видят кои..

публикувано на 31.03.25 в 11:39

Мюсюлманите празнуват Рамазан Байрам

Голям тридневен празник посрещат днес мюсюлманите.  Рамазан Байрам започна с празничен намаз в стотици джамии в Североизтока. Той постави края на свещения месец, по време на който вярващите спазваха строг пост от изгрев до залез слънце.  Рамазан Байрам е известен и като Шекер Байрам, защото на трапезите задължително се слагат сладкиши, а..

публикувано на 30.03.25 в 11:59