В шуменското село Ивански, което има над 1000 жители, своя пристан е намерил и един италианец, роден близо до Торино.
Преди повече от 30 години Антонио Абале идва в този край, за да се занимава със земеделие, естествено след като преди това се влюбва в красивата българка Офелия.
Срещата му с България е още по-отдавна, когато през 1987 г. е част от автомобилното рали „Златни пясъци“ като механик към едната от фирмите-участнички.
„Днес работата със земята е трудна, тъй като климатът все повече се променя, а и природните бедствия се случват все често“, казва Антонио.
Според италианеца, България е по-красива от неговата родина, особено Родопите, където си почива с удоволствие. Абале е един от активните членове на обществото ни, който дори отиде да гласува за европарламент.
Чуйте още от интервюто на Миглена Стефанова с 63-годишния мъж от Апенините, който повече от половината си живот е част от общността в село Ивански.
Антонио Абале е герой в проекта "Новите нашенци".
И началото, и края на живота ни е свързано с храма, казва Светла Кърчева от Русе. За рожденният си ден вместо празник с приятели, тя органинизира кампания за набиране на средства за православен храм. Посвещава се на каузата от грижа за състоянието на църквата "Св Архангел Михаил" в русенския квартал "Долапите" и мотивирана от местни бизнесмени, които..
Експертният съвет към Регионалната инспекция по опазване на околната среда и водите прие доклада за оценката на въздействие върху околната среда, изготвен от проектната компания за изграждане на ветрогенератори в общините Никола Козлево и Каолиново. По процедура докладът се изпраща предварително на институциите, които участват в съвета и носят..
Обезценяването на парите, скокът на цените, галопиращата инфлация са само част от причините за събитията от 10 януари 1997 г. Народът щурмува парламента, а народните представители останаха блокирани вътре. Протестиращите искаха да предотвратят съставянето на ново правителство на БСП, след като парламентът прие оставката на министър-председателя Жан..
Йончо Цолов Пеловски е името на най-дълго живелия човек в България. Роден в края на 18 век, Йончо живее и през 19 век чак до началото на 20 век в малко село до град Мездра. Негови потомци, допълващи и до днес родословното дърво на Пеловския род, се свързват с д-р Росен Гацин - главен асистент в Института по експериментална морфология, патология и..
Номинация и грамота от Българския хелзинкски комитет получиха образователният медиатор от Омуртаг Веселин Сандев и Детският футболен клуб, който създаде и ръководи, „Реал Омуртаг“. Правозащитните награди "Човек на годината" бяха връчени за 17-и път за принос към правата на човека. „Дори и грамотата е голямо отличие за мен“, казва Веселин Сандев,..
Повече от 90 души са намерили чужди вещи през миналата година и първата им работа е била да ги занесат в полицията. Портфейли с пари, с лични карти, изгубени регистрационни табели на коли, бижута, дори пълна торба с алкохол и мезе към него, разказва говорителят на полицейската дирекция в Шумен Ася Йорданова. „Сезонът на доброто“ завършил на 30..
Водното съдържание на сиренето попада във фокуса на промени в наредби, касаещи качеството на храните у нас, които предлага Министерският съвет. Актуализацията предвижда саламурено сирене с повишено водно съдържание да има не повече от 65 на сто вода. Миналата година проучване на асоциация „Активни потребители“ установи, че много голяма част от..