Петя Радкова от Разград е ритуалчик по професия и фотограф по душа. Вдига фотоапарата, за да снима красиви неща. А хубава в очите на фотографа, може да бъде и една обикновена за някого локва.
Открила силата на това изкуство, коeто по думите й може и да бъде "спасителен пояс в тежки момента от живота", преди около 15 години. Вече има две самостоятелни изложби, участия в много общи, печелила е награди от национални и международни конкурси.
Силата й е в натюрморта, а в създаването на един кадър с розови рози и танцуващи капчици вода край тях включила и съпруга си. Розите на Петя влезли в каталога с най-добри снимки от Международния годишен фото конкурс „35AWARDS“ през 2020 г. Участвала заедно с 117 500 фотографи от 173 страни.
Ако си мислите, че при толкова емоции в ежедневието й на обредник не се изкушава да снима и по време на риутали, лъжете се. По време на три бракосъчетания е била в две роли - с фотоапарат на врата и с брачни халки в ръцете. Много развълнувала младоженците и гостите.
От 5 г. Петя Радкова неизменно оглавява и журито на фотоконкурса „Моето различно, щуро лято“, организирано от местната Комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни. Тази година надпреварата привлече рекорден брой участници - 156 от цялата страна. Комисията била истински затруднена да оцени най-добрите от над 250 фотоса и от още 63 фоторазказа.
С Петя Радкова разговаряме как се става добър фотограф, без да обръщаш внимание на лайковете и колко е важно някой да те подкрепи и критикува.
Три СТЕМ кабинета – по математика и по природни науки – представиха днес педагозите и специалистите от Центъра за специална образователна подкрепа в Шумен. Пред своите партньори от училища и детски градини те демонстрираха как използват новите технологии в работата си със специалните деца. На демонстрациите присъстваха и представители на..
Двете сестри близначки Ася и Симона Андрееви от Разград, организират клуб и състезание по предприемачество. Вече трета година са студентки в Нов български университет в София, специалност ,,Информатика“. Междувременно и двете работят в сферата на програмирането и дизайна. Миналата година те печелят състезание по предприемачество и..
Българският литератор и педагог проф.Румяна Йовева е дългогодишен преподавател в Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“. За известно време бе и негов заместник-ректор.През 2009 г. бе удостоена със званието „Почетен гражданин на Шумен". Тя е родена преди 86 години в град Каспичан. Завършва специалност българска филология в Софийския..
Презентация на тема „Екологично проучване на прилепите в горски местообитания в Североизточна България“ ще представи днес уредникът от отдел „Природа“ на русенския музей Красимир Киров. Събитието ще се проведе от 18:00 ч. в залата за временни изложби на Екомузей с аквариум. Чуйте интервюто на Петър Нейков с биолога и еколог Красимир Киров...
По повод 100 години от първото отбелязване на Седмицата на гората днес в Дирекцията на Природен парк „Шуменско плато“ в лесопарк „Кьошкове“ се проведе викторина на тема „Век от вечността в опазване и грижа“. В нея се включиха деца на различна възраст от пет различни училища в Шумен, както и представители на Градския ученически парламент към ОДК..
Откъде идва народната поговорка "Гледат я като писано яйце"? Идва пак от народната традиция, но от изкуството да се украсяват великденските яйца. Писането на яйцата с восък е традиция на повече от 100 години, според етнографа от Етнографско-археологическия музей в Елхово Добринка Костова. Именно тази техника ще бъде показана от 11 до 17..
С какъв цвят е вашият глас? На този въпрос отговаря гласовият коуч Дими Йорданова-Комундучи. Повече от 25 години тя работи в областта на стратегическата комуникация, личностното развитие и културната медиация. Автор на иновативния метод за комуникация DIYO ®. Автор на книгите "Пътищата на гласа" и „ Твоят глас може да промени живота..