„Не затваряй очи“ не е поредният български филм, той е изживяване, което оставя следа у зрителите“. Това каза за Радио Шумен актрисата Ирена Милянкова.
Вече седмица лентата на режисьора Николай Егерман се прожектира по големите екрани у нас. А в премиерния си уикенд историята за чудеса, прошка и вяра успя да провокира най-много хора да посетят тъмните зали.
В „Не затваряй очи“ Ирена влиза в ролята на терминално болната Николина и си партнира с актьори от ранга на Павел Попандов, Кръстю Лафазанов, Мария Каварджикова, Николай Урумов, Христо Гърбов, Влади Въргала и Ирен Кривошиева, която е екранната ѝ майка.
За да се подготви за ролята, Милянкова минава през сериозна трансформация на физическо и на емоционално ниво. Налага се с тренировки, диета, а на финала и с гладуване да отслабне драстично и се разделя с косата си. „Не можех да си позволя с такава отговорна роля да застана пред камера и да не бъда достатъчно автентична“, разказа тя.
Една от сюжетните линии в „Не затваряй очи“ се развива в настоящето, но другата ни връща към 80-те години на миналия век. „Двете истории се преплитат по интересен начин. Те са свързани. Миналото продължава да ни вълнува. Става въпрос за години, които са съвършено различни от настоящите, и въпреки това едното води към другото“, разказа Ирена Милянкова.
В последно време гледаме все повече български филми. Всеки от тях засяга различна тематика, но „Не затваряй очи“ се отличава от останалите и изглежда различно, добави тя.
Подробности чуйте в интервюто на Стоян Стоянов с актрисата Ирена Милянкова.
От 21 до 25 юли Регионална библиотека „Стилиян Чилингиров” в Шумен e домакин на деца от 6 до 14 години в незабравимо творческо приключение. В рамките на пет дни ще се проведе Рисувателно ателие под наслов „Приказните герои”, където участниците ще могат да дадат свобода на въображението си и да претворят любимите си литературни образи върху хартия...
Заболяването на голяма част от половинвековните борове в Шумен и тяхното премахване бе повод да се срещнем с хора, които са участвали в тяхното засаждане през седемдесетте години на миналия век. Инж. Румен Йорданов от Шумен е бил един от ръководителите на плана за озеленяване на платото и региона. През миналата година експерти от Лесозащитната..
Италия става част от живота на Росица Капра на два пъти - когато любовта я среща с Лоренцо и тя става негова съпруга и когато поема директорския пост в Основно училище „Св. св.Кирил и Методий“ в преславското село Драгоево. 180-годишното вече учебно заведение се побратимява с училището в италианското селце Подерия. От 10 години семейството на..
Болниците отново ще имат лимити за дейностите, плащани от НЗОК. Тази информация в публичното пространство провокира репортерска проверка на Радио Шумен за това какви са лимитите за здравните пътеки в болниците, както и има ли недостиг на направления при личните лекари. Постъпвали ли са сигнали за пациенти, на които е отказвано лечение в болница или..
Домът за стари хора в Силистра – най-големият в България, ще се превърне в модерно социално заведение, благодарение на мащабен ремонт на стойност 17 милиона лева. Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов и кметът на Силистра Александър Сабанов посетиха днес мястото, за да се уверят в напредъка на строително-ремонтните дейности...
Положителният конвергентен доклад за присъединяването на страната ни към еврозоната е най-важното случило се в политически аспект, каза Айлин Пехливанова, депутат от Шумен от коалиция ПП-ДБ. Тя подчерта и заслугите на партия "Продължаваме промяната", работила усилено през последните 3 години това да се случи. В момента обаче сме свидетели как разходите..
„Шуменските депутати следим тревожната ситуация на Шуменското плато. Загрижени сме за безопасността на хората и за интересите на бизнеса“. Това заяви народната представителка от ДПС - Ново начало Айсел Мустафова. Хората от Шуменска област могат да разчитат на нас при всеки проблем, увери тя. „Областният кризисен щаб реагира адекватно“, каза още..