Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ще махнат ли бариерата пред ДКЦ – 1?

Снимка: Радио Шумен

Да бъде премахната бариерата пред паркинга на Диагностично-консултативния център I (Новата поликлиника) в Шумен, която беше поставена през декември 2023 година. Това предлага общинският съветник д-р Валентин Петров. Бариерата създава излишни проблеми около реда за паркиране и престой до лечебното заведение, твърди той. Заради контролирания достъп до паркинга, редовно се предизвикват задръствания по ул. "Цар Освободител".

По време на икономическата комисия към Общинския съвет тезата му беше подкрепена от съветника Георги Георгиев. Той поиска да бъде премахнат и безплатния един час за престой на паркинга. "Преминаването на автомобили, за да оставят пациенти до входа на лечебното заведение, ще се осигурява по-лесно без бариера", добави Георгиев. Дискутиран бе и вариантът стоянката за таксиметрови автомобили до ДКЦ да бъде преместена на бул. "Симеон Велики".

Представител на общинското дружество, стопанисващо паркинга, предложи вариант, в който бариерата продължава да работи, но се отменя безплатният първи час престои. Така ще бъдат ограничени гражданите, които оставят автомобилите си за пренощуване там и се възползват от безплатни 60 мин. след отварянето на паркинга в 7:00 ч.

Докладната за премахването на бариерата не беше подкрепена от представителите на комисията и ще се дискутира по време на заседанието на Общинския съвет следващия вторник.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Дарителят на българщина

От днес в Алфатар ще има паметник на Васил Левски. Официалното му откриване ще бъде в 11:00 часа днес в центъра на града. Паметникът е дарение от проф. д-р Иван Гаврилов, който  е завеждащ на Клиниката по гръдна хирургия в Националния център по онкология "Проф. Иван Черноземски". Проф. Гаврилов е роден в ломското село Василовци. Разказа, че..

публикувано на 17.07.25 в 08:38

Детска мисия „Знание“

Една от най-активните и вдъхновяващи личности в сферата на образованието е Благовеста Ценова , ръководител на образователен център „Дворецът на децата“ в Русе. Със страст към иновациите и мисия да превърне знанието в приключение тя стои зад редица проекти, които развиват креативността и увереността на младите. Един от тях е новият..

публикувано на 17.07.25 в 07:46

40 години спомени и обич

Обредният дом в Тутракан е най-красивият в България. В красивите зали на сградата, освен сключване на бракове, се провеждат и научни конференции, тържествени сесии на Общинския съвет, симпозиуми, връчване на дипломи и културни събития. А утре от 17:00 часа в сватбената зала ще бъде отбелязана 40-ата годишнина на Обредния дом. В програмата са..

публикувано на 16.07.25 в 08:55
Развигорово след пожара

Развигорово след огнената стихия

Пожарите не подбират и не предупреждават. Това могат да потвърдят жителите на хитринското село Развигорово, които миналия понеделник се разминаха на косъм с най-страшното. Огънят, който пламна близо до селото, достигна само до една необитаема къща. Изпепелени обитаеми къщи и пострадали хора нямаше, благодарение на пожарникарите и доброволците,..

публикувано на 16.07.25 в 08:22

Малки балерини на голяма сцена

Тази вечер от 18:00 часа с открит урок завършва лятното балетно училище с ръководител Весела Иванова към НЧ „Добри Войников - 1856“. Весела е живяла над 30 години в Италия и е посветила живота си на изящното изкуство. Чуйте интервюто на Яна Косева с Весела Иванова, която разказва за качествата, които развива балетът и кога е подходящо за едно дете..

публикувано на 16.07.25 в 08:06

Келтска арфа в Шумен

Над 60 деца от Детска градина „Звънче“ и ученици от летните занимални в Шумен посетиха образователния концерт на арфистката Яна Дойнова, който се проведе по-рано днес в камерната зала на НЧ „Добри Войников - 1856“. Концертът започна с пленяващ разказ за историята на инструмента арфа, продължи с викторина за децата в публиката, които разказаха..

публикувано на 15.07.25 в 15:47
Доц. Веселка Тончева

Дни на живия огън

Седмицата между 15 и 20 юли на места в страната е наричана Запалена, Опалена неделя. Първите три дни от нея са сред най-тачените от българите празници за предпазване от огън. Всеки има представа за тези дни като най-горещите в годината и може да изреди поне едно от различните имена, с които наричат 15,16 и 17 юли в отделните райони на страната -..

публикувано на 15.07.25 в 08:21