Селфи изображенията през последната година се превърнаха в един от най-отличителните символи на интернет културата. Популярният феномен се разрастна с невероятни темпове и днес почти не можем да се сетим за знаменитост, която да не е използвала този начин да покаже себе си пред своите фенове.
Според британско проучване жените хабят по 1 месец от живота си за селфита. Дамите прекарват 753 часа от живота си в правене, редактиране и качване в социалните мрежи на селфита.
Общата сметка сочи, че дамите губят малко повече от месец от живота си за т.нар. самоснимачка. Резултатите са на базата на анализ на анкета, направена сред 1400 британки на възраст от 18 до 30 години. Младите жени, естествено, не си правят селфито просто така, а се справят с редица фактори, за да направят най-доброто (доколко успяват е спорен въпрос).
Излиза, че приоритет № 1 е избирането на подходяща светлина.Точният ъгъл на кадъра също е важен. Изборът на поза, оптимизираща фигурата, също влиза в топ 3 на задачите пред сложната професия на селфи-мейкъра.
За доста от жените е важно и прилагането на филтрите на смартфона. Изненадващо, но чак на пето място е приоритетът, който би трябвало да е сред водещите - изборът на точната усмивка.
Нещо много любопитно е, че за световна столица на селфитата пък е признат Белфаст, столица на Северна Ирландия. 84% от жителите на града, както мъже, така и жени, си правят селфи поне веднъж седмично.
Още за селфи манията разказва Петя Зунгорлиева – чуйте нейния репортаж.
Повече от 200 000 деца и подрастващи от над 800 учебни заведения (училища и детски градини) от цялата страна се включиха в разнообразните програми, посветени на спорта и здравословния начин на живот, отчитат националните координатори от сдружение "BG Бъди активен" . Организацията за 10-а година беше инициатор на кампанията "Ден на..
В края на ноември в Националния исторически музей беше официалното представяне на новата монография „ Червенофигурна керамика от некропола на Аполония Понтика (Созопол) от фонда на Националния исторически музей“ . Публикацията, чийто автор е д-р Любава Конова , е посветена на една от най-богатите колекции от антична рисувана керамика в България,..
През втората половина на 2024 година цената на кафето продължава да се повишава . Сортът "Арабика" поскъпна рекордно – връх от 1977 г., като причината е тазгодишната суша в Бразилия . (Половин килограм "Арабика", търгуван в Ню Йорк, достигна 320,10 щатски цента, при максимум от 337,50 щ. цента през 1977 г.) Според анализаторите..
Социалните мрежи са ново явление, което улеснява, преодолява граници - време и разстояния, но поставят и предизвикателства, защото обществото не беше напълно подготвено за тях. Еуфорията от свободата, която те дават, се сблъска с нуждата от правна регулация, коментира пред БНР-Радио София проф. Георги Димитров, председател на фондация "Право..
Журналистите от БНР - Гергана Хрисчева и Мая Данчева са сред номинираните за годишните награди "Даниела Сеизова - В името на живота" 2024 г. Организатор на традицоинното събитие е Федерация "Български пациентски форум". Гергана Хрисчева, журнарист в Дирекция "Дигитални програми" на БНР е номинирана за подкаста на БНР "В центъра на..
Кой ще те спаси, когато целият ти свят отива на кино? Кой ще те обожава? Кой ще те вълнува? Три млади жени търсят отговорите на тези въпроси в новия филм на режисьора Димитър Коцев – Шошо - "Отговор на всички въпроси". Остава отворен въпросът и какво да правим с хората, които имат отговор на всички въпроси. “С тях разговорът е излишен. Те могат..
По-скъпа вода ще плащат перничани през новата 2025 година. Увеличението ще бъде с около 9.5%, което се равнява на около 0.40 лв. на 1 кубик вода. Предстоящото увеличение е залегнало в бизнес-плана на ВиК-Перник, който е одобрен от КЕВР, каза управителят на ВиК Перник Борислав Иванов: "Така че, то е планово. В тази цена са включени всичките компоненти,..