Селфи изображенията през последната година се превърнаха в един от най-отличителните символи на интернет културата. Популярният феномен се разрастна с невероятни темпове и днес почти не можем да се сетим за знаменитост, която да не е използвала този начин да покаже себе си пред своите фенове.
Според британско проучване жените хабят по 1 месец от живота си за селфита. Дамите прекарват 753 часа от живота си в правене, редактиране и качване в социалните мрежи на селфита.
Общата сметка сочи, че дамите губят малко повече от месец от живота си за т.нар. самоснимачка. Резултатите са на базата на анализ на анкета, направена сред 1400 британки на възраст от 18 до 30 години. Младите жени, естествено, не си правят селфито просто така, а се справят с редица фактори, за да направят най-доброто (доколко успяват е спорен въпрос).
Излиза, че приоритет № 1 е избирането на подходяща светлина.Точният ъгъл на кадъра също е важен. Изборът на поза, оптимизираща фигурата, също влиза в топ 3 на задачите пред сложната професия на селфи-мейкъра.
За доста от жените е важно и прилагането на филтрите на смартфона. Изненадващо, но чак на пето място е приоритетът, който би трябвало да е сред водещите - изборът на точната усмивка.
Нещо много любопитно е, че за световна столица на селфитата пък е признат Белфаст, столица на Северна Ирландия. 84% от жителите на града, както мъже, така и жени, си правят селфи поне веднъж седмично.
Още за селфи манията разказва Петя Зунгорлиева – чуйте нейния репортаж.
Много българи преоткриват 6 май като Ден на българската армия и Ден на храбростта. През последните години заради коронавируса и заради това, че празникът съвпадна с Великденските празници, нямаше военен парад. Тази година обаче имаше голям интерес. “Това е прекрасен празник и то преди всичко на ценности, защото храбростта не е изначално дадена. Тя е..
Експерти алармират, че бременните жени са сред най-уязвимите групи към климатичните промени. “Действително бременните жени са сред най-уязвимите групи по отношение на изменението в климата. Когато правим оценка върху един среден човек, трябва да се съобразим, че има и уязвими групи”, казва д-р Зорница Спасова - главен асистент в Националния център по..
В Световния ден на акордеона, който се отбелязва от 2009 г. по инициатива на Международната конфедерация на акордеонистите (CIA), се срещаме с Исус Ангелов - един от емблематичните музиканти на София, акордеонистът, който сме виждали доста често в града, на различни места с неговите импровизирани изпълнения. Музикантът организира често и..
След като през миналата година военният парад не се състоя, заради съвпадението с великденските празници, тази година той премина при засилен интерес. Стотици граждани се стекоха на площад "Княз Александър I“, за да присъстват на честването на празника на Българската армия и Ден на храбростта. В парада се включиха над 700 военнослужещи в 8..
Съвместен мултимедиен фотографски проект на Националния исторически музей (НИМ) и Регионален исторически музей-Ямбол озаглавен "Светът на дирижаблите: Българската одисея в облаците" ще се открие на 13-и май, от 16.00 ч., в Националния исторически музей. Експозицията е базирана на книгата “ AIRSHIPS – DESIGNED FOR GREATNESS“ на проф...
С гордост мога да кажа, че медиците на ВМА са символ на съвременен героизъм - както в болничните звена, така и в международните мисии зад граница, където са доказали своята компетентност, хуманност и смелост. Това каза по повод 6 май - Ден на храбростта и празник на Българската армия генерал-майор проф. д-р Венцислав Мутафчийски, директор на болницата. “В..
"Моите стъпки стоят по пясъка" е изложба, с поредица от поп арт портрети на едни от най-емблематичните български актьори. Автор е художник-сценографът Марин Вардолов - Мичо, който е и автор на различни декори за театрални, оперни и оперетни сцени, графични плакати за постановки и скулптури от дърво, арт инсталации и арт портрети. В края на..