Юлия Владимирова среща едни от най-независимите градски хора - тези, които продават различни вещи от дома си, за да изкарат средно между 5 и 10 лева на ден. Правят го, защото им е приятно, не заради парите. Понякога подаряват кукли на бедни деца. Често обсъждат политически теми, макар и да са в крайна фаза на безнадеждност от случващото се в страната. Срещнах ги, за да си поговорим за независимостта - важен ли е този празник и изобщо съществува ли независимост. Постоянно нещо ли е тя или по-скоро действие?
Хората, продаващи покъщнината си на Попа съжаляват за обезлюдените села и приватизирането на цели индустрии, които са давали хляб на цигани и българи. Ядосва ги и фактът, че от сателит на СССР, България днес отново е жалка на европейската карта, защото изпълнява заповедите на новите братя оттатък Океана, с което пък губи всякакви шансове за независимост и самостоятелни решения за благополучието на хората.
Какво е хубаво и какво лошо, кое бива и кое не бива да правим е предварително зададен план, не политическо решение на българските министри.
"В медиите също няма как да има независимост, защото те винаги защитават нечия гледна точка" споделиха две млади момичета, студентки в Софийския университет.
Весела Бабинова и Владимир Зомбори са едно от най-обичаните от българската публика артистични семейства. Любимо ястие на актрисата в навечерието на Коледа са сушените чушки с боб. За Зомбори обаче нещата не стоят така "постно". "Той, човекът, винаги е обичал да си хапва месце. Независимо от никой празник на тази планета Земя. Това може да е много..
Дните по Коледа като че останаха най-семейните празници . На Бъдни вечер, независимо от своя ритъм на работа и живот, каквото и да диктува дигиталната трансформация, всеки иска и се събира с най-близките си, със семейството . Раждането на новото Слънце, на младия Бог Исус Христос е хубав повод да се съберем, да се срещнем около постната трапеза..
Националният конкурс "Най-добър младежки стартъп в България 2025" е отворен за кандидатстване. Това ще бъде четвъртото поред издание на състезанието, организирано от Софийския университет "Св. Климент Охридски" (СУ) съвместно с Фонд на фондовете (ФнФ) с мисията да вдъхнови и подкрепи младите предприемачи в България като предостави платформа за..
Защо празнуваме Коледа? Откъде идва Добрият старец? Защо на Рождество Христово си подаряваме подаръци? На тези въпроси отговарят децата от столичната 29-а детска градина "Слънце". Чуйте ги.
Асоциация "Прозрачност без граници" ( АПБГ) публикува резултатите от Индекса на местната система за почтеност за 2024 г., които подчертават 10-годишен напредък в прозрачността и отчетността на местното управление в България. В началото на прилагане на показателя - през 2015 г., общият индекс е бил 3,14 точки, докато през 2024 г. достига..
Въпреки неголемия бюджет, който България отпуска за наука, страната ни се развива успешно в тази сфера. В Българската академия на науките работят учени в 50 института. Страната ни разполага и около 50 висши учебни заведения, каза пред Радио София главният редактор на сп. "Българска наука“ Петър Теодосиев. "Всичко това дава капка по капка..
Общо 10 бебета се родиха през 2024 г. по донорската програма на Столичната община за подпомагане на семейства с репродуктивни проблеми. От тях четири са момчета и шест - момичета, а две двойки са близнаци , съобщиха от Общината. Десетте деца са родени в периода ноември 2023 г. - декември 2024 г. Одобрени са били 30 двойки. Предстои да..