Днес в София се проведоха два паралелни протеста пред и зад сградата на Народното събрание. Пред централния вход на Парламента се събраха граждани, които искаха свалянето на имунитета на лидера на Атака Волен Сидеров, а зад Народното събрание десетки симпатизанти дойдоха от различни краища на страната, за да подкрепят Сидеров, който по това време беше в Парламента.
Там беше избрана комисия от народните представители, която има за задача да проучи дали са налице достатъчно данни за извършени престъпления от общ характер по исканията на главния прокурор Сотир Цацаров, които да доведат до свалянето на имунитета на лидера на Атака.
Още около 8 часа тази сутрин започнаха да пристигат първите автобуси със симпатизанти на Атака, които дойдоха да изразят подкрепата си за Волен Сидеров. Те бяха посрещнати от плътен кордон от полицаи, който беше обградил Парламента. Симпатизантите на Атака, които се бяха събрали протестираха със знамена и различни плакати, на някои от тях пишеше: „Аз съм Сидеров, арестувайте ме!“.
За да няма пререкания между хората от двата протеста, гражданите, които искат свалянето на имунитетите на Волен Сидеров и Десислав Чуколов от Атака, бяха преместени пред централния вход на Парламента.
Малко преди обяд Волен Сидеров излезе от сградата на Народното събрание и се срещна със своите симпатизанти, сред които бяха и представители на Българската православна църква.
След като каза няколко думи и пред своите симпатизанти, Волен Сидеров, заедно с Десислав Чуколов оглавиха мирно шествие, което стигна до сградата на Министерски съвет. Там скандиранията бяха за оставка, а Сидеров обяви, че шествието е срещу политиката на правителството, която то води свързана с бежанците и заемите, които се теглят. За сигурността по време на протеста се грижеха стотици полицаи и жандармеристи, а около 12:30 часа движението в центъра беше пуснато и протестът приключи.
Чуйте репортажа на Ивайло Николов, който следеше развитието на протеста от сутринта.Радио София ще продължи да следи казуса.
За имунитета на Волен Сидеров решение трябва да вземе комисията в Народното събрание по искане на главния прокурор. Не виждам коментар от тук-нататък. Съжалявам само, че има такъв повод, по който толкова много усилия на МВР, на парламента и депутатите да..
Георги Господинов е избран от читателите на Столичната библиотека за писател на десетилетието. Сред останалите отличени писатели на десетилетието са Захари Карабашлиев, Стефан Цанев, Здравка Евтимова и проф. Цочо Бояджиев. Изборът на най-четените..
Броят на контейнерите за разделно събиране на отпадъци от опаковки зависи от регистрираните жители на постоянен адрес. Ако се окаже, че са малко – например в бързо развиващи се квартали или по Витошката яка, може причината да е, че там живеят..
Днес в повечето райони ще е предимно слънчево, но на места в котловините и в равнините ще се задържи мъгливо. След обяд временно видимостта ще се подобрява, но от югозапад облачността, средна и висока, ще се увеличава. Почти тихо време. Максималните..
С нас е поетесата, радио и телевизионен журналист Виктория Катранова: "Аз съм невероятен оптимист. Първите ми журналистически изяви бяха като студент, сътрудник в БНР - детските и младежки предавания, после Предаване за столицата. Срещнах се с доста..
Златна Костова е журналист, когото повечето познават като преводач - достатъчно е да кажете "дубрютру", за да се разбере словотворчеството ѝ, в случая в култовия сериал на ВВС "Ало, ало": "Както винаги предизвикателствата пред журналиста и преводача..
Ралица Мавродиева ни обяснява каква болест е цьолиакията: "Част съм от Асоциацията цьолиакия и майка на дете с цьолиакия. Това е автоимунно заболяване за цял живот, това е реакция към протеина на глутена. При прием на глутен се засяга лигавицата на..
Народната певица Руслана Аспарухова от „Мистерията на българските гласове“ ни разказва за очакванията ѝ за годината, които идва и за нещата, през които е преминала: "На всекиму да се случват все хубави неща. Много непринудено и по-детски чисто се..