Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Фотографски експерименти в новата онлайн лаборатория по фотография

Снимка

Преди по-малко от месец в интернет се появи "Art Laboratory for Photography" - място, което обединява интересни, провокативни, различни и креативни фото проекти от страната и света. Идеята е на фотографа Георги Алексиев.  В „Ритъмът на лятото“ той сподели:

„Иска ми се да вдъхновявам повече хора да експериментират, снимат активно и да показват своята гледна точка към света. На страницата ще представям креативни фотографи, чийто труд си заслужава да следим активно.“

Създателят на платформата "Art Laboratory for Photography" разказа, че е вдъхновен да подготви и сайт, който да се развие в истинска лаборатория за фотография. Целта му е в нея да се провеждат различни събития и да се реализират креативни проекти.

„Чрез силата на фотографията имам желание да представим проекти, които да предизвикват публични дискусии и да се опитваме по нестандартен начин да решаваме различни обществено-значими теми“, допълва той.

Чуйте повече от разговора на Мариана Гомилева с Георги Алексиев.



Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Около 60 души се включват в 33-тата Българска антарктическа експедиция

На 7 ноември официално започна 33-тата Българска антарктическа експедиция. 10 полярници отплаваха от пристанище Варна с Българския военен научноизследователски кораб "Св. Св. Кирил и Методий". След около 2 дни се очаква да пристигнат на остров Ливингстън и да "разконсервират" българската база там. Общо около 60 души ще се включат в..

публикувано на 14.11.24 в 18:15

Проф. Александър Оскар: Все повече деца имат нарушения в зрението, важно е ранното диагностициране

Национален симпозиум по детска офталмология ще постави актуални теми, свързани с детските очни болести пред над 150 вече регистрирани специалисти от извънболничната помощ и общопрактикуващи лекари. Форумът се организира от Българското дружество по детска офталмология, невроофталмология и офталмогенетика (БДДОНО) и ще се проведе на 16 ноември 2024..

публикувано на 14.11.24 в 17:25

2024 г. може да се окаже най-горещата в света, откакто се води статистика

Тази година "почти сигурно" ще бъде най-горещата в света от началото на воденето на статистика, съобщиха от Службата за климатични промени на ЕС "Коперник", цитирана от Ройтерс. От януари до октомври средните температури в света са били толкова високи, че 2024 г. със сигурност ще бъде най-горещата в света, ако температурна аномалия до края на..

публикувано на 14.11.24 в 16:43

Българските фермери с отворено писмо до ЕК, искат преразглеждане на сделката ЕС-Меркосур

Отворено писмо до председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателя на Унгария Виктор Орбан изпратиха от Българския фермерски съюз. В него те настояват "за по-конкурентоспособна търговска политика на ЕС и преразглеждане на споразуменията с Меркосур и търговията с Украйна и Китай". Българският фермерски съюз,..

публикувано на 14.11.24 в 15:47

Книгата "Биография на НАТО" от Питър Апс ще бъде представена пред българския читател

Представяме книгата “Възпиране на Армагедон. Биографията на НАТО“ от Питър Апс, от поредицата “Власт и отговорност“. За автора и книгата разказа Свилен Спасов, създател на цялата поредица, в която са събрани значими литературни произведения. За автора: Питър Апс е военен кореспондент на Ройтерс и от няколко десетилетия е един от..

публикувано на 14.11.24 в 15:28
Председателят на Столичния общински съвет Цветомир Петров (вляво) и кметът на София Васил Терзиев  на заседанието на СОС - 14 ноември 2024 г.

Година след началото на мандата: Нападки към управлението на София на заседанието на СОС

След като през вчерашния ден кметът на София Васил Терзиев направи обобщение на първата година от управлението си, от което най-запомнящо бе изказването му, в което цитира част от популярна попфолк песен, че "Не сме безгрешни, но сме истински", то днес общински съветници отвърнаха с други популярни строфи, за да обрисуват направеното в последната..

публикувано на 14.11.24 в 14:58

Проектът R.E.A.L. в полза на младите хора в Европа за ориентиране в дигиталния свят

Проектът R.E.A.L. (Research, Evaluate, Analyze, Learn) е иновативна инициатива, финансирана по програма Еразъм+ , която има за цел да изгради младежко население, способно да разпознава истината в дигиталния свят и да бъде подготвено за критично мислене не само в дигиталния свят. Критичното мислене съвсем не е единственото, което ни е..

публикувано на 14.11.24 в 13:37