Все повече млади хора напоследък търсят шансове да подобрят кариерното си развитие, като кандидатстват за работа в чуждестранни компании. Нарастващ е и броят на студентите, които решават да учат в чужбина, след което преценяват дали да се завърнат в България, за да работят тук.
Според едно от последните проучвания в тази сфера, сред най-предпочитаните са британските университети. Всъщност, оказва се, че повишен интерес за обучение в британски университет има не само в България, но и в ЕС като цяло. Според последните данни, студентите от ЕС, които са приети в британски университети тази година, са над 31 000, което е с около 8% повече спрямо предходната година.
За да се учи и работи в чужбина, едно от основните изисквания е притежанието на сертификат за владеене на английски език на определено ниво, а сред най-реномираните сертификати са тези, издадени от Университета в Кеймбридж.
Кеймбридж изисква от студентите наистина да учат много сериозно, със страст и отдаденост към предмета, който изучават. Не става въпрос просто за научаване на факти и възпроизвеждането им, а за развиване на умението да се мисли критично, да се преценява, да се прилага собствена идея, така че курсовете са доста трудни, поясни директорът на департамента по комуникации в Cambridge English Language Assessment Стивън Маккена.
Чуйте повече за изпитите в Кеймбридж от Мариана Гомилева.
На 7 ноември официално започна 33-тата Българска антарктическа експедиция. 10 полярници отплаваха от пристанище Варна с Българския военен научноизследователски кораб "Св. Св. Кирил и Методий". След около 2 дни се очаква да пристигнат на остров Ливингстън и да "разконсервират" българската база там. Общо около 60 души ще се включат в..
Национален симпозиум по детска офталмология ще постави актуални теми, свързани с детските очни болести пред над 150 вече регистрирани специалисти от извънболничната помощ и общопрактикуващи лекари. Форумът се организира от Българското дружество по детска офталмология, невроофталмология и офталмогенетика (БДДОНО) и ще се проведе на 16 ноември 2024..
Тази година "почти сигурно" ще бъде най-горещата в света от началото на воденето на статистика, съобщиха от Службата за климатични промени на ЕС "Коперник", цитирана от Ройтерс. От януари до октомври средните температури в света са били толкова високи, че 2024 г. със сигурност ще бъде най-горещата в света, ако температурна аномалия до края на..
Отворено писмо до председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателя на Унгария Виктор Орбан изпратиха от Българския фермерски съюз. В него те настояват "за по-конкурентоспособна търговска политика на ЕС и преразглеждане на споразуменията с Меркосур и търговията с Украйна и Китай". Българският фермерски съюз,..
Представяме книгата “Възпиране на Армагедон. Биографията на НАТО“ от Питър Апс, от поредицата “Власт и отговорност“. За автора и книгата разказа Свилен Спасов, създател на цялата поредица, в която са събрани значими литературни произведения. За автора: Питър Апс е военен кореспондент на Ройтерс и от няколко десетилетия е един от..
След като през вчерашния ден кметът на София Васил Терзиев направи обобщение на първата година от управлението си, от което най-запомнящо бе изказването му, в което цитира част от популярна попфолк песен, че "Не сме безгрешни, но сме истински", то днес общински съветници отвърнаха с други популярни строфи, за да обрисуват направеното в последната..
Проектът R.E.A.L. (Research, Evaluate, Analyze, Learn) е иновативна инициатива, финансирана по програма Еразъм+ , която има за цел да изгради младежко население, способно да разпознава истината в дигиталния свят и да бъде подготвено за критично мислене не само в дигиталния свят. Критичното мислене съвсем не е единственото, което ни е..