Все повече млади хора напоследък търсят шансове да подобрят кариерното си развитие, като кандидатстват за работа в чуждестранни компании. Нарастващ е и броят на студентите, които решават да учат в чужбина, след което преценяват дали да се завърнат в България, за да работят тук.
Според едно от последните проучвания в тази сфера, сред най-предпочитаните са британските университети. Всъщност, оказва се, че повишен интерес за обучение в британски университет има не само в България, но и в ЕС като цяло. Според последните данни, студентите от ЕС, които са приети в британски университети тази година, са над 31 000, което е с около 8% повече спрямо предходната година.
За да се учи и работи в чужбина, едно от основните изисквания е притежанието на сертификат за владеене на английски език на определено ниво, а сред най-реномираните сертификати са тези, издадени от Университета в Кеймбридж.
Кеймбридж изисква от студентите наистина да учат много сериозно, със страст и отдаденост към предмета, който изучават. Не става въпрос просто за научаване на факти и възпроизвеждането им, а за развиване на умението да се мисли критично, да се преценява, да се прилага собствена идея, така че курсовете са доста трудни, поясни директорът на департамента по комуникации в Cambridge English Language Assessment Стивън Маккена.
Чуйте повече за изпитите в Кеймбридж от Мариана Гомилева.
В края на януари 2025 г. Главна инспекция по труда започна интензивни проверки в строителния сектор заради наблюдавания голям обем от извършване на строително-монтажни работи и допуснатите трудови злополуки в сектора. Кампанията ще продължи до края на март 2025 г. От началото на кампанията са посетени 383 строителни обекта, на които са заварени..
В началото на седмицата фокусът на вниманието на водещата на "Форум" Елена Пъневска и нейните коментатори тази седмица - д-р Наталия Футекова и Ангел Георгиев, са привлечени от различни злободневни теми. Ето, някои от тях: Забрана на търговията с вейпове - част от целта да се регулира безконтролното предлагане на цигари и алкохол на деца;..
Подготовка за еврозоната: общини променят десетки наредби и правилници, за да преминат от лева към еврото. Преминаването от лев към евро вече виждаме в няколко общински администрации. Изискването за актуализиране на всички общински наредби, правилници, инструкции и подзаконови нормативни актове и актове на държавните органи трябва да се случи до 24..
За масов отказ от пазаруване в супермаркетите призоваха граждански организации. Организаторите апелират към бойкот на хранителните магазини този четвъртък, 13 февруари, по примера на някои от съседните ни държави, които проведоха такива акции, а при други предстои (Гърция, в Румъния и Косово се провеждат днес). Всичко започна в края на януари,..
Четири фрапиращи лекции за живота обещават организаторите на среща-семинар "Надскачане" , която предстои на 12 февруари. "Първите лектори ще ви обърнат поне една представа за живота и ще дадат поне една мотивация да осъзнаете, че можете всичко", твърдят от фондация "Деси, къде си?". Новият проект на организацията под наслов "Новите..
Зачестиха случаите на опасни обществени прояви от хора с психични проблеми. Правните аспекти на проблема коментира адвокат Силвия Петкова. Първият проблем, който тя идентифицира е недостатъчност на местата в специализираните психиатрични болници и недостатъчност на специалистите лекари - психиатри. Показателен пример за този проблем е..
Психиатричната помощ у нас е недофинансирана, призна здравният министър доц. д-р Силви Кирилов. Той обеща повече пари за тази дейност през 2025 г. По думите му не се предвижда създаване на психиатрични клинични пътеки. Финансирането остава за сметка на здравното министерство. Категорично е необходима реформа в психиатричната помощ в страната. От над..