Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

От един от най-престижните университети в света Кеймбридж твърдят:

Добрите преподаватели осигуряват качествено образование

| обновено на 08.11.16 в 15:30
Все повече компании в България и по света изискват при назначаване на работа международно признат сертификат, който показва нивото на владеене на английски език. Успешното представяне на изпит в един от най-старите университети – Кеймбриджкият университет носи и един от най-престижните сертификати. Това е място, което се слави със строгите си изисквания към кандидатите. Намира се в едноименния град Кеймбридж на около 80 км североизточно от Лондон.

Университетът е организиран на 2 нива – самостоятелни в административно отношение колежи и университет в съвременния смисъл с факултети и катедри. За разлика от далечните отношения преподавател-студент в другите университети с големи академични групи и многобройни потоци от студенти, в Кеймбридж менторът е в постоянен контакт със своите студенти и разговорите помежду им засягат не само научните, но и всякакви други проблеми.

Евелина Димитрова – Голаци е българка, която от 12 години живее в Кеймбрижд и оглавява един от най-важните отдели в администрацията на университета. Според нея добрият ученик поема рискове, добрият учител помага на учениците и след това им дава свобода, добрият родител подкрепя и прави ученето на език интересно за децата. Това отношение към овладяването на английския език е ключът към успеха, категорична е Евелина  и добавя, че основният проблем са недостатъчно подготвените учители.

В помощ на техните педагогически умения, от отдела по дигитално съдържание на Cambridge English непрекъснато разработват онлайн приложения, които да улесняват работата на преподавателите. По думите на ръководителя на този отдел Мери Уайтсайд, за да си добър учител трябва да си наясно с пособията за дигитална сигурност, за да си убеден, че учениците ти са защитени онлайн, да знаеш как да ги научиш на това, как да използваш технологиите, когато планираш учебния материал, когато очакваш обратна връзка и когато използваш оценки, за да подобриш обучението на учениците.

Чуйте подробности.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Времето остава топло, но облачно

През днешния ден облачността ще е значителна и след обяд в Западна България, през нощта срещу събота и в останалата част от страната, ще има валежи от дъжд, на места и ще прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър, в западната половина от северозапад, а в източната от югозапад. Максималните температурите ще са между 22° и 27°, в София - около 23°, съобщават..

публикувано на 11.10.24 в 07:25

Изхвърляме по 93 кг хранителни отпадъци на глава от населението годишно

България отделя 93 кг хранителни отпадъци на глава от населението годишно. Това става ясно от данни на Евростат за 2022 г. Едва 40 кг от тях идват от домакинствата. Други 22 кг са разхищения в производствения сектор, а 15 кг - в ресторантите. 10 кг се изхвърлят в първичното производство като земеделие и рибарство, а 6 кг се губят по веригата на..

публикувано на 10.10.24 в 17:17
Младият композитор, продуцент и китарист Bob Vogston

Младият композитор, продуцент и китарист Bob Vogston не забравя родната сцена

Младият композитор, продуцент и китарист Bob Vogston (Борислав Панков) разказа пред Радио София за актуалните си проекти, за музиката, която създава, за любовта към фолклора и съвместния албум с “Мистерията на българските гласове“ . От няколко години той живее и твори извън България, но поводът да го открием тук, беше музикалната..

публикувано на 10.10.24 в 16:51

Книгата "Царят на акварела" представя историята на художника Константин Щъркелов

Кристина Тужарова е художник, преподавател, изследовател на историята на художественото изкуство, лектор в поредицата беседи "История на изкуството за любители" и автор на книгите за деца, посветени на големите ни художници Владимир Димитров - Майстора и Иван Милев. Тя е автор и на книгата  "Щъркелов - Царят на акварела" , която увлекателно..

публикувано на 10.10.24 в 15:37

За първи път у нас поставиха на момиче 3D принтирана индивидуална протеза

За първи път в България 11-годишно момиче ще движи рамото и ръката си отново – благодарение на уникална операция, с която е премахнат тумор и е поставена индивидуална 3D протеза , съобщават от пловдивската УМБАЛ Еврохоспитал Пловдив. Детето е имало  злокачествен тумор на дясната лопатка скапула, обхващащ и дясната раменна кост. Екипът от..

публикувано на 10.10.24 в 15:19
Зорница Славова

Българите не искат да учат през целия си живот

Новите данни на Евростат за ученето през целия живот (УПЖ) на възрастните хора (25-64 г.) показват, че и през 2023 г. България е на дъното в ЕС. Още по-смущаващ е фактът, че делът на хората, участвали в някаква форма на образование и обучение в страната, дори намалява спрямо проучването от предходната година. Той достига 1,4% и вече е почти десет пъти..

публикувано на 10.10.24 в 14:56

Детските игри пресъздадени през танца и движението в инициативата "Невидимата площадка"

Иновативна и полезна инициатива "Невидимата площадка" ще се проведе на 12 октомври в Южния парк. Тя се организира от сдружение "Безопасни детски площадки“.  Организаторите приканват да поразмишляваме по въпроса – бихме ли могли да играем днес без да има специална детска площадка? Разговаряме с Любов Жеглова, която..

публикувано на 10.10.24 в 14:24