Тотална липса на инфраструктура, повече от 10 години изнемогваме от непрекъснатите строежи, а същевременно няма училище, няма детска градина, няма детска площадка. Сега се надяваме на така наречения "зелен остров", който ще представлява детска площадка с малка градинка. Чакахме 2 години да се освободи мястото от един бетонов възел, разказа в предаването Веселина Терзийска, жител на "Манастирски ливади".
Проблемът с бетоновия възел е решен, а до края на 2017-та трябва да бъде завършен и "зеленият остров", стана ясно от думите на архитект Шишков. Работи се и по улица "Костенски водопод" - едно от основните комуникационни трасета в района.
Реконструкцията на улицата предстои да завърши до края на годината. До две години трябва да бъдат завършени отчуждителните процедури по бул. "Тодор Каблешков", след което започва реконструкция и изграждането на трамвайното трасе по него. То ще бъде изградено в целия му габарит, както е предвидено по план на района, обеща арх. Шишков.
Напред във времето остава изграждането на "Зеления клин" - парково пространство, което трябва да започне от ниската част на "Манастирски ливади" и да стигне до Околовръстния път на София.
Строителство на частните терени в централната част на "Южен парк", който също влиза в границите на район "Триадица", няма да има, увери главният архитект на района.
По думите му, през 90-те години вече изградени паркови територии са били реститутирани по силата на съдебни решения, но към момента собствениците на тези имоти биха могли единствено да получат обзщетение за тях. По отношение на частните имоти в посока квартал "Хладилника" обаче, по силата на Общия устройствен план има възможност за изграждане на спортна инфраструктура, тъй като тези територии не се считат за усвоено парково пространство.
Целия разговор с Иван Шишков и Веселина - чуйте в звуковия файл.
Какви са мерките, които Столичната община предприема в посока подобряване качеството на въздуха? В ход е проектът “Зелени мерки за по-чист въздух", в който столичната управа инвестира нови 6 млн. лв. в зелена инфраструктура. През зимните месеци беше въведена нискоемисионна зона в центъра на града. Зелените мерки са едно от нещата, които..
Софийският фестивал на науката събира над 100 български и чуждестранни учени, технолози, изобретатели и автори. Форумът започва днес и ще продължи до 11 май в София тех парк. Откриването е от 12 ч. пред сградата на Форум "Джон Атанасов". Участниците са от България, Гърция, Кипър, Китай, Обединеното кралство, Съединените щати и Франция...
Децата от софийското село Кокаляне най-после ще имат детска градина. Това е едно от не малкото населени места в рамките на София, в които никога не е имало градина. Децата ежедневно пътуват до съседните села Панчарево, Герман или Лозен, за да посещават детско учебно заведение. В края на следващата година се очаква и в Кокаляне да бъде..
Днес отново ще има краткотрайни, временно интензивни валежи от дъжд с гръмотевици. В Северна България ще са на повече места и повече по количество, ще са интензивни, с гръмотевици, съобщиха от НИМХ. Ще има условия за градушки. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток. Минималните температури ще бъдат между 8° и 13°, а максималните между 20° и 25°,..
През последното десетилетие броят на медицинските сестри у нас с около една трета. Всяка пета сестра е в пенсионна възраст. Дефицитът на такива кадри е световен проблем, но у нас той е още по-остър. Това се подчерта по време на днешна кръгла маса за проблемите на здравните грижи в България. Въпреки настояването за дългосрочно решение на..
Капсула на времето, съхраняваща специални послания към бъдещите поколения армейски фенове, бе поставена днес в основите на легендарния Сектор Г на стадион "Българска армия“, съобщиха от ЦСКА. Церемонията бе организирана от ЦСКА по случай 77-годишнината от основаването на клуба, която бе чествана на 5 май, и присъстваха легенди и бивши играчи на клуба,..
На 10 май в софийското село Мрамор ще се състои Първият фолклорен фестивал "Шопско веселие". Целта на организаторите от Народно читалище „Св. Иван Рилски-1922” с. Мрамор, е да бъде съхранен и популяризиран българския песенен, танцов и словесен фолклор, както и са се насърчи развитието на културния живот в селото. Очаква се за първото издание..