Още в първия час на "Ритъмът на лятото" - от 14 до 15 часа ви даваме шанс да спечелите вкусна награда в рубриката ни „От кухнята на заведенията“, която правим заедно с Николай Коев.
След 15, 00 часа ще научим какво научиха децата в „Безплатното училище по роботика“ и знаят ли какво означава ДНК.
Малко по-късно ще се пренесем навън сред природата и ще научим какво представлява инициативата „Офис на открито“ от разговора на Даниела Бенишева с Мила Стоянова.
Няма да пропуснем и последните новини от заседанието на Столичния общински съвет. Гореща точка сред дебатите на местните депутати е дали ще има небостъргач на бул. „България“.
Започва фестивалът „От нашата ферма с любов за вас“. Производители от цялата страна се събират пред сградата на Министерствто на земеделието, храните и горите. Те ще предлагат автентични занаятчийски произведения и фермерски храни.
Очаквайте разговора на Лилия Герчева с директора на Окръжна болница Славчо Близнаков за зачестилите нападенията над медицински лица.
На финала в „Ритъмът на лятото“ ще чуем репортаж от откриването на изложбата „Митологеми на героичното“ в Музея на социалистическото изкуство.
С вас този следобед сме Олга Добрева, Явор Узунов, Петър Пейков, а музикален редактор е Рафаела Косева.
Можете да се свържете с нас на ефирните ни телефони: 02/963 56 50 и 02/963 56 80
През следващото денонощие метеорологичната обстановка в южната половина от страната ще остане усложнена. С временни прекъсвания снеговалежите ще продължат, като значителни ще бъдат в Рило-Родопската област, Странджа и Сакар, а слаби - в Предбалкана, съобщиха от НИМХ. Без валежи ще бъде в Дунавската равнина. Вятърът ще се ориентира от североизток - ще е..
Днес "Радиокафе" гостува на Община Цариброд – Република Сърбия. Какви ще бъдат предизвикателствата пред българите, които живеят тук през новата година? Това е поредното съвместно предаване на Радио Телевизия Цариброд и Радио София. Зоран Джуров – Председател на Общински съвет Цариброд е първият ни събеседник: "Глобално нещата не са се..
На 25 януари 2025 година, Българско национално радио отбелязва 90 години от издаването на Указ номер 25, подписан от Цар Борис III. С тази наредба-закон радиоразпръскването в България става държавна собственост. Тази дата се възприема за начало на професионалното радио в България: Историята на българското радио обаче се заражда и оформя още..
Разговорът е с Анатолия Тодорова - уредник в Историческия музей “Свищов” и член на УС на Международна фондация “Алеко Константинов”: "Няма друг българския писател, останал с малкото си име, като наш съвременник и приятел. По неговото време Свищов е градът на първите неща. Гражданите в ежедневието си се радват на балове, приеми. Парите са се влагали..
Легендарният поборник, войводата Филип Тотю е имал богат и вълнуващ любовен живот, въпреки строгите правила за хайдутина - да не прескача дувари и да не ходи по жени, нито своя, нито чужда. Точно тях Филип Тотю не спазвал. Той имал три съпруги, съдили са го за двуженство, с последната си жена се събира, когато той е на 65, а тя - на 29...
Националната галерия „Квадрат 500“ представя 21 графични листа на Пикасо, тематично свързани с негови и на други автори литературни текстове, с лични преживявания и прозрения. Подробностите - от Калин Николов, уредник на фонд „Чуждестранна графика“:
Нели Симеонова, изпълнителен директор на компания „Антарта“ за възобновяването на производството на оригиналната българска космическа храна. Техният партньор, Институтът по криобиология и хранителни технологии трети в света е произвеждал космическа храна, а екипът на "Антарта" предлага висококачествени продукти за кратки и дълги пътувания в Космоса,..