"Малко е, но на фона на тази сриваща се раждаемост, това е добре. Надявам се с доброто обслужване и медицински грижи - лекарски и акушерски, отделението все повече да увеличава раждаемостта и да става едно от предпочитаните на територията на София...".
Отделението е ремонтирано преди няколко години, няма недостиг на съвременна апаратура. Тежките случаи са не повече от 5%:
"Неонатологичното отделение поема новородените бебенца, те са второ ниво. Най-тежкият случай при нас беше бременна с белодробна емболия, която постъпи в много тежко състояние и след нашите комплексни грижи, не само на акушер-гинеколози, а и на анестезиолози, инвазивни кардиолози, беше изписана с детето жива и здрава. Майчината смъртност в отделението от 2000 година насам е на нула".
Проблем в работата на отделението е липсата на достатъчно акушерки. По думите на д-р Жекова, то обаче е предпочитано от младите лекари.
Акушерката Милка Донкова, която празнува Бабинден от 43 години, сподели, че работата с бременни и родилки й дава сила за живот.
Първото бебе, което проплака днес в болница "Света Анна", е Елеонора, която се роди с перфектни мерки - 3 кг. и 47 см. А за утре е насрочено раждането на жена, постъпила в тежко състояние в болницата по време на третия месец на бременността, отбеляза д-р Жекова.
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..
Курубаглар, Лозеница, Лозенец - трансформациите в името са не по-малки от трансформациите на мястото:
„Не е измислица морето и щастието съществува“. Ако тази строфа ви се падне в късметче към кафето без да е споменат автора, да знаете, че той е Христо Фотев, създателят на едни от най-четените, рецитирани и цитирани любовни стихотворение в съвременната българска поезия. „Светлите безумства“ на влюбванията му довеждат до три брака и любовен..
"Читателските практики в България 2006 – 2022 г." е социологическо изследване под научното ръководство на проф. Александър Кьосев, който го представя в ефир: "Корабът потъва бавно" по отношение на четенето на хартиен носител. Но само четене ли е общуването с електронните носители? Изследването е за четенето в свободното време, не за..
Мария Тарашманова представя " Карта пътеводител на България" - всичко, което трябва да знаем за най-доброто преживяване в България и обновяване на новите най-популярни туристически обекта в страната: "Наблягам на местата в България, които са суперкрасиви. Желанието ми е повече българи и чужденци да открият не само популярните дестинации...
Най-модерните постижения на човечеството и иновации в един екстремен свят – нашия. Това ще предложи 11-ото издание на ежегодния международен форум за иновации Innovation Explorer, което ще се проведе в София на 25 февруари . Сред темите в програмата на събитието изпъкват: екстремни климатични бедствия, екстремен изкуствен интелект,..
В последното издание на "Форум" за тази седмица Елена Пъневска провокира коментарната двойка доц. Наталия Футекова и Ангел Георгиев по следните новини и теми: Продължава да тече вторият етап на Националната АНТИСПИН кампания , в цялата страна се организират образователни беседи в училищата, обучение на младежи, разпространение на информационни..