След младоженците, гостите са тези, които са най-важни на една сватба, така че трябва да се погрижим те да се чувствам максимално добре. В усилията ни да сътворим най-незабравимото празненство, биха могли да се включат доста специалисти, които са посветили професионалния си път на помощта на младоженците при организирането на сватбата. Най-важна е храната, казват повечето хора, но важни са и обстановката, музиката, дрехите на младоженците, техните прически и грим, украсата.
Едни от най-търсените услуги са тези, свързани с организирането на сватбени празненства на открито.
След като са избрали локацията, двойките трябва да решат каква да бъде украсата на сватбата. Това също е едно голямо перо от бюджета за сватбеното празненство, казва Ангелина Петрова от столичен бутик за цветя.
Сватбеното празненство продължава ден, два, до три в най-добрия случай, а спомените пазим за цял живот. Снимките ни помагат да възстановим в детайлите случилото се в този ден, допълва фотографът Ангел Ангелов.
Ако не искате да си изработите собствени покани, особено ако ви трябва много голяма бройка, също можете да се обърнете към специалист.
Още за мечтаната сватба и начините, по които можем да я организираме - чуйте в звуковия файл.
Най-старият киносалон в България е “Модерен театър” (известно и като "Цанко Церковски" след 9 септември). Слушаме откъси от рекламен текст за откриването на Кино “Модерен театър”, както и откъси от спомените на Георги Каназирски - Верин за първия кинематограф в София и за първата кръчма, обърната в кино преди създаването на Кино “Модерен театър” в 1908...
Кристина и Михаил Белчеви са заедно от 42 години, а са се разделяли за не повече от четири дни. Животът им е споделена нежност, изпята любов и музика, която докосва струните на душата. И предопределеност свише. Криси чува песента на Лили Иванова “Самота” по текст на Мишо ден преди да се запознаят и си казва „Къде ли са тези сантиментални мъже, които..
„Самотният зрител“ – огледало на обществото ли са новите сериали? Още по темата с Йосиф Аструков , Институт за изследване на изкуствата - БАН: "Темите не са нови, датират още от ТВ - хората са седнали заедно и гледат. Сега всеки се разцепва на малки екрани. Ако гледаш комедия и не ви е смешна, а цялата зала се тресе, и на теб ти става смешно...
Пускането на ИИ “DEEP SEEK” доведе до неочаквани реакции и събития – ЗАЩО? Постига ли се наистина революция с този модел и повдига ли нови въпроси за надпреварата в разработването на технологията? Събеседник по темата ни е д-р Димитър Димитров, част от Института „INSAIT” към СУ „Св. Климент Охридски“: “DEEP SEEK” е модел за разсъждение,..
Графичният роман „Mаус“ на Арт Спигелман излиза за пръв път на български език. Представя ни го неговият преводач - Владимир Полеганов: "Комиксът е подценявана област на изкуството - смята се за явно популярна. Но чрез неочакваната форма се разказва история, която се говори и възприема много трудно. Авторът бавно е осъзнавал какво е да си син на..
В петък водещият Лъчезар Христов и гостите тази седмица Георги Захариев – основател на Finance Academy, и Алексей Пампоров - социолог от Института по философия и социология при БАН, обобщиха всички теми от седмицата и коментираха в добавка: Държавната администрация и това какво се очаква от тях - бюджет, ефективност; Презастрояването в София..
Конкурсът за нов главен архитект на София се обещава от август месец. Най-притеснителното е, че има една тенденция за обезличаване на професионалната позиция на главния архитект с лозунги за това, че трябва да има намаляване на презастрояването, да се направят сложни процедури и да се спрат или силно да се намалят издаваните разрешения за строеж,..