През годините Христо Йоцов представя много и различни музиканти, както български, така и гости от Европа. Характерното за тях е, че всички са много таланливи. В настоящия проект Христо избира Арнау Гарофе - млад саксофонист от Барселона, пианиста Любо Цанев, получил образованието си в САЩ, и басиста Митко Карамфилов, с когото са свързани повечето от нещата, които Христо прави през последните години.
Пиесите в "Jazz Cats" са на Христо Йоцов и са писани специално. Става дума за сто процента джаз, с много енергия и импровизация. А защо Cats? Това е нарицателно за джазовите музиканти по света, пояснява Христо Йоцов; нещо повече - това е вид ценз за ниво и професионализъм. Има и личен мотив - Христо отдавна съжителства с котки и твърди, че познава и разбира тези невероятни създания. Затова и заглавията на пиесите са свързани с различни котешки характери и състояния - “Ängry Cats”, “Lazy Cats”, “Motion Cats”, “Mystical Cats”, “Happy Cats” - все състояния, присъщи и на човешкия характер и емоция.
Накъде ще поеме музикантът и колегите му след последния концерт в София? Естествено към морето и изявите там. А през есента, в началото на новия сезон предстои премиерата на първия му мюзикъл. Той е "Сън в лятна нощ" на Шекспир и ще бъде представен във Варна с варненската детско-юношеска опера.
Желанието на музиканта е да продължи да изпитва същата детска радост от това да свири и да се среща с различни хора.
Дните по Коледа като че останаха най-семейните празници . На Бъдни вечер, независимо от своя ритъм на работа и живот, каквото и да диктува дигиталната трансформация, всеки иска и се събира с най-близките си, със семейството . Раждането на новото Слънце, на младия Бог Исус Христос е хубав повод да се съберем, да се срещнем около постната трапеза..
Националният конкурс "Най-добър младежки стартъп в България 2025" е отворен за кандидатстване. Това ще бъде четвъртото поред издание на състезанието, организирано от Софийския университет "Св. Климент Охридски" (СУ) съвместно с Фонд на фондовете (ФнФ) с мисията да вдъхнови и подкрепи младите предприемачи в България като предостави платформа за..
Защо празнуваме Коледа? Откъде идва Добрият старец? Защо на Рождество Христово си подаряваме подаръци? На тези въпроси отговарят децата от столичната 29-а детска градина "Слънце". Чуйте ги.
Асоциация "Прозрачност без граници" ( АПБГ) публикува резултатите от Индекса на местната система за почтеност за 2024 г., които подчертават 10-годишен напредък в прозрачността и отчетността на местното управление в България. В началото на прилагане на показателя - през 2015 г., общият индекс е бил 3,14 точки, докато през 2024 г. достига..
Въпреки неголемия бюджет, който България отпуска за наука, страната ни се развива успешно в тази сфера. В Българската академия на науките работят учени в 50 института. Страната ни разполага и около 50 висши учебни заведения, каза пред Радио София главният редактор на сп. "Българска наука“ Петър Теодосиев. "Всичко това дава капка по капка..
Общо 10 бебета се родиха през 2024 г. по донорската програма на Столичната община за подпомагане на семейства с репродуктивни проблеми. От тях четири са момчета и шест - момичета, а две двойки са близнаци , съобщиха от Общината. Десетте деца са родени в периода ноември 2023 г. - декември 2024 г. Одобрени са били 30 двойки. Предстои да..
Над 300 локации са отбелязани в първата карта за екстремни спортове в България XtremeMap. Страната ни предлага стотици възможности за адреналин - от каране на сноуборд и парапланеризъм до катерене и рафтинг. Един от създателите на картата е Светлозар Желев, който практикува екстремни спортове. Липсата на информация го подтиква да се включи в..