Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Безупречната чистота - важен фактор в работната среда

Снимка: pixabay.com

Всеки от нас, който работи някъде, прекарва много време на работното си място. Дори работата ни да не е обвързана със седене на едно място, все пак организираме срещи и за кратко се задържаме пред компютър в дадено помещение. За немалко хора пък превозното средство е офисът. И все пак, независимо в каква сфера работим, именно офисът е мястото, където се ражда бизнесът, посрещат се клиенти, вдъхновяват се идеи. Но защо е важно да работим в чиста среда и как да се справим с големите помещения?

Професионалните услуги за почистване на офиси набират все по-голяма популярност, достъпни са и гарантират безупречна чистота. Естествено, ако решите да наемете такава услуга, трябва да знаете какви биха били ползите за вас. Разбира се едно от най-съществените неща е  професионалната  фирмат която избираме, да извършва почистването както трябва. Плюсовете на това да позлваме тези услуги освен, че няма да се налага да купуваме почистваща техника и препарати, както и това, че може да съкратим едно перо от  счетоводното обслужване.

Няма как да не споменем и санитарните помещения. Те се ползват от много хора и почти всяка повърхност се зацапва, без дори да споменаваме за  миризмата. Освен ако не изпитвате някакъв фетиш в това да лъскате санитарен порцелан, решението е в ръцете на професионалните хигиенисти, който знаят как да се справят с тоалетните бактерии.

На трето място, ако се доверите на професионалистите, вашата визия - прозорците ще бъдат винаги изкрящи, което ще допринесе допълнително за чувството на чистота, а и за по-добрата визия пред клиентите.

Не на последно място, при избиране на почистващата фирма ще получите персонализирана  програма, която отговаря както на нуждите, така и на бюджета ви.

А ако искате да подобрите допълнително работната среда на вашите колеги, можете с малки решения да постигнете големи резултати. Едно такова решение е използването на арома лампи. Любопитен факт е, че в Япония чрез вентилационните системи се ароматизират работните помещения с лимон и розмарин, за да се подобри ефективността на служителите, особено в по-малко продуктивните следобедните часове. Естествено у нас използването на аромати се прилага повече за създаване на асоциации, а не толкова за повишаване на продуктивността. Иначе самите лапми действат доста просто. В паничката на лампата се налива малко топла вода, в която се капват капки от етерично масло  и се запалва свещ под тях. Броят на капките зависи от големината на помещението. Постепенното изпаряване на маслото и отделянето на аромата в помещението става за сметка на подгряването на водата.

Любопитно и полезно при арома лампите  е, че те могат да ни спасят и от някой вредители. Ако комарите са чести гости, няколко капки цитронела и лимонова трева във Вашата арома лампа ще ги прогони. Полезно е да знаете, че хлебарките не обичат евкалипт, а мухите - босилек. Етеричните масла от босилек, мента и розмарин пък са много подходящи за по-добра концентрация. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Всеки концерт е своеобразен празник

Д-р Татяна Илиева за джаз-фестивала в Боровец, носещ името на нейния съпруг д-р Емил Илиев: "Не отдавам значение на годишнините. Всеки концерт е своеобразен празник. А един сезон, посветен на годишнина не се отличава много от другите. Стараем се всеки концерт да е нещо неповторимо. Нищо не е самоцелно. Бих отбелязъл цикъла ни "Нова европейска..

публикувано на 27.07.25 в 11:54
Кметът на града, Ангел Джоргов и организаторът на фестивала Георги Николов-Гопето откриват Лаго фест

Фестивално е в Самоков

Лаго фест в града, джаз-фестивал в Боровец - не всеки град има подобни допълващи се две музикални събития. По този повод започваме с Георги Николов-Гопето : "Колкото по-готина е публиката, толкова по-готино звучи и музиката. Хората като се изкефят на звука ставаме все по-креативни. Има нови вдъхновения, чакат да бъдат записани. Като се видим,..

публикувано на 27.07.25 в 10:30
ул.

Софийски разкази - Радиоразходка по ул. "Московска"

Медресе сокаги се прекръства след влизането на московците по тази улица. После е Регентска, после пак - Московска. Започва от пл.Желю Желев, където е бил първият чугунен фонтан. Там е била и часовниковата кула от 17 в. Към 1880-1881 е разрушена. Повече за градската легенда за нея и за оформлението на улицата, както и за прилежащата ѝ малка ул.Малко..

публикувано на 26.07.25 в 16:00

Историята оживява - доктор Рачо Рачев и Фонфон

Роден е в 1902 в Габрово, баща му е учител и автор на едни от първите учебници по география в България. Даниела Георгиева е съпруга на неговия правнук и я слушаме в звуковия файл със спомените ѝ за д-р Рачев. Нейни са и предоставените снимки и документи . Д-р Рачев е ревностен радетел за създаването на белодробни диспансери в България. Другата му голяма..

публикувано на 26.07.25 в 15:00
маестро Георги Атанасов

Адресите на любовта - маестро Георги Атанасов

Животът на композитора маестро Георги Атанасов е по-заплетен, драматичен и вълнуващ от всяко оперно либрето. Баща му зарязва децата си, когато бъдещият музикант е на три. Успява да го издири след десетилетия, но таткото предава Богу дух ден преди срещата им. Майката чисти по хорските къщи, за да изхрани челядта си и си отива от живота след десет..

публикувано на 26.07.25 в 14:00
Спартак Севов (вдясно) и Мартин Тасков

Министерството на мечтите в действие

Най-новият проект на Спартак Севов е пълнометражния филм „ Министерството на мечтите “ – абсурдна комедия за любимите неща на всички: бюрокрацията и сбърканите днешни системи. С него е и актьорът Мартин Тасков, а проектът е англоезичен: "Министерство на кошмарите изглеждаше зле като заглавие. Осмиваме бюрокрацията." (Спартак) "Имам честта да..

публикувано на 26.07.25 в 12:08

Сътворение - споделеното парково пространство за арт терапия

Георги Георгиев, зам.-председател на "Асоциация за инсулт и афазия“ ни представя първото споделено парково пространство за арт терапия в България, открито по тяхна инициатива на 14 юли в столичния район Банкя.  Името, което носи, е "Сътворение" и на място може да се открие зона за арт терапия и зона за лечебно градинарство, както и място с..

публикувано на 26.07.25 в 10:50