Още в началото на кариерата си мега звездата Дуа Липа дава да се разбере, че няма да прави компромиси със своето творчество. Колкото и да е била съблазнителна идеята първите ѝ стъпки да са в която и да е песен на по-популярен от нея артист, Дуа е решена да покаже, че сама, с усърдна работа и постоянство, без нечие рамо може да постигне висините. Три години по-късно се убеждаваме, че талантът ѝ пасва на тази формулата.
През 2018-а Дуа Липа от британска звезда се трансформира в трансатлантически феномен. 2018-та е годината, през която певицата достигна онзи връх, за който е мечтаела от 14 годишна, когато е качвала свои кавъри в YouTube. Днес, на 23, Липа може да се похвали с над един милион продадени копия на първия си албум и ревностни фенове от двете страни на Атлантика.
Пътят ѝ към сцената тръгва от домашното огнище. Тя е представителка на Лондон и Прищина. Родителите ѝ се преместват от Косово в Лондон през 1992. Баща й е свирил в косовска рок банда и разговорите на масата по време на вечеря са се въртели предимно около музиката. Липа казва, че създава първата си песен, когато е на шест. Била е посветена на майка ѝ. За британското издание на списанието Джи Кю тя си спомня и текста:
Когато порасна, мога ли да нося обувките ти?
Когато порасна, мога ли да използвам червилото ти?
Когато порасна, мога ли да съм красива колкото теб?
И до ден днешен баща ѝ си спомня този текст, но настоява, че дъщеря му е била по-малка - на три или четири години.
Сега Дуа Липа споделя своето творчество както у дома, така и по целия свят като отзивите са повече от положителни. Критиците я сравняват с Лейди Гага и Бритни Спиърс от началото на кариерите им, а ревностната подкрепа от радиостанциите е признание за наличие на талант, който обединява разнообразни групи от хора. През юли тракът New Rules постигна рекорда за най-дълъг престой в поп радио чарта на Билборд – общо 45 седмици, четири от които на номер едно.
Нямаме търпение да видим какво ни готви Дуа за втория си албум, над който тя работи вече около година и половина. Може би индикация за посоката е фактът, че през 2018 от алт-поп тя направи завой към денс жанра. След New Rules звездата атакува класациите с One Kiss с Калвин Харис и Electricity със Силк Сити, но дали това е индикация за предстоящата компилация?
Едно е сигурно – тя няма да завърши какъвто и да е проект, докато самата не е доволна. Ще се уповава на онзи инстинкт, който я доведе до тук. По думите й ако не го усещаш, че е хит, премини към нещо друго.
След седмица ще ви представим още един от артистите на 2018 в Мюзик Пойнт, а до тогава не пропускайте да ни слушате за саунда на Америка и Великобритания в петък от 8 вечерта и събота от 1 следобед по Радио София.
Стоян Караиванов е първият български бандонеонист, започнал с успех активна професионална кариера по българските и световните сцени. Той е носител на множество престижни награди, една от които е статуетката "Музикант на годината 2022" като победител в анкетата сред слушателите на предаването "Алегро виваче" по "Хоризонт". Отзвук от "Музикант на..
Оперната прима Габриела Георгиева е "Музикант на годината 2024" в националната анкета на предаването за класическа музика "Алегро виваче". Солистката на Софийската опера спечели вота на публиката в 34-ото издание на допитването, в което гласуваха близо 5 000 слушатели. Наградите бяха връчени на тържествена церемония в Първо студио на Българското..
Днес се очаква да бъдат обявени победителите от националната анкета "Музикант на годината" на предаването за класическа музика "Алегро виваче" на програма "Хоризонт". Това ще стане тази вечер от 19 часа в Първо студио на БНР - на галаконцертът „Музикант на годината", който се провежда под патронажа на председателя на Народното събрание..
След броени дни в швейцарския град Базел ще се проведе поредното 69-ото издание на Конкурса за песен на Евровизия . Двата полуфинала са на 13 и 15 май, а големият финал е на 17 май . Тази година в състезанието участват 37 страни , като този път се наблюдава езиково разнообразие. Повечето от песните не са на английски език, както беше в..
"Пролетен полъх“ е наречен концертът на Симфоничния оркестър на БНР в зала "България" на 9 май от 19 часа. Главният диригент Константин Илиевски е избрал отново нелек репертоар, който да покаже големите технически и звукови възможности на състава – симфоничната поема „Веселите шеги на Тил Ойленшпигел“ от Рихард Щраус, "Пролетно тайнство" от Игор..
Над 90 прояви са включени в предстоящото 56-о издание на Софийски музикални седмици, което ще се състои между 22 май и 3 октомври 2025. Мотото тази година е "Произведено в България". Ще бъдат отбелязани няколко значителни годишни, между които 175 години на първия български оркестър с наследник Симфониета Шумен, 150 г. Добри Христов, 125 г. Бончо..
Световноизвестният изпълнител Лу Бега ще има концерт в Казанлък в рамките на Празника на розата, съобщават от общинския пресцентър. Лу Бега е германски певец и артист, който през 1999 достига номер 1 в музикалните класации с песента "Mambo № 5". Той получава номинация за престижната награда "Грами" за изключителния си римейк на инструменталното парче..