Човек, който със сигурност не може да бъде вкаран в клишетата, е Рикардо Ибрахим. Той, заедно със сестра си Линда и техния приятел Амджад Джад, бяха музикалните разказвачи на събитието. В България Рикардо е от пет години, като има и български корени - баба му е българка.
Не мога да кажа, че съм от Сирия. "От къде си?" за мен е много труден въпрос, защото искам да принадлежа на света като цяло.
Ибрахим е завършил режисура, но може да свири и на различни инструменти, включително и традиционния за Близкия изток уд. Опитвам се да се изразявам с какъвто инструмент имам или на лист хартия или с камерата, казва той и допълва, че обича да пише неща, които са близки до хората. Ибрахим участва в т.нар. документален театър в представлението “Мир вам”, като през януари 2019 г. ще има две представления във Франция, а самото представление се играе вече от три години.
Младият мъж споделя, че от многото интереси, които има, всъщност най-сериозен е интересът му към спорта или т.нар. “ултимейт фризби”. Той участва в единствения по рода си такъв клуб в България и все още нямат федерация. В България този спорт съществува само от осем години. Това е безконтактен спорт и има същата цел на вкарване на точки като ръгби, но се играе с диск (фризби). Много активен спорт е, има много тичане, обяснява Ибрахим. След две години, мечтата му е, да участва в европейското първенство с български национален отбор по този спорт.
Въпреки възможността да живее другаде, Рикардо Ибрахим избира да живее в България. Пътувах из Европа и имах идея да живея в Кьолн, Германия, но се върнах в България, защото тук е по-топло и хората се държат по-топло с мен. Тук нещата са по-диви, по-истински. Искам да живея в колективно общество, не искам да живея между индивидуалисти. Аз така съм отраснал. Аз съм част от всички, не съм сам.
Може би тези финални думи на Рикардо, съдържат най-важното послание - че всички сме част от човешката общност и че трябва да променим представите и отношението си към бежанците.
Броят на контейнерите за разделно събиране на отпадъци от опаковки зависи от регистрираните жители на постоянен адрес. Ако се окаже, че са малко – например в бързо развиващи се квартали или по Витошката яка, може причината да е, че там живеят повече хора, отколкото са регистрирани официално. Това разясни пред БНР-Радио София Георги..
Днес в повечето райони ще е предимно слънчево, но на места в котловините и в равнините ще се задържи мъгливо. След обяд временно видимостта ще се подобрява, но от югозапад облачността, средна и висока, ще се увеличава. Почти тихо време. Максималните температури ще бъдат между 6° и 11°, значително по-ниски в районите с трайна мъгла, в София - около..
С нас е поетесата, радио и телевизионен журналист Виктория Катранова: "Аз съм невероятен оптимист. Първите ми журналистически изяви бяха като студент, сътрудник в БНР - детските и младежки предавания, после Предаване за столицата. Срещнах се с доста интересни хора, от които научих много неща. Когато минавам покрай БНР сърцето ми бие по-бързо. Освен..
Златна Костова е журналист, когото повечето познават като преводач - достатъчно е да кажете "дубрютру", за да се разбере словотворчеството ѝ, в случая в култовия сериал на ВВС "Ало, ало": "Както винаги предизвикателствата пред журналиста и преводача стават все по-големи заради навлизането на ИИ. Но преводачите на художествени произведения не са..
Ралица Мавродиева ни обяснява каква болест е цьолиакията: "Част съм от Асоциацията цьолиакия и майка на дете с цьолиакия. Това е автоимунно заболяване за цял живот, това е реакция към протеина на глутена. При прием на глутен се засяга лигавицата на тънкото черво. Тялото не се храни. Симптомите често се бъркат с други заболявания. Изследванията са..
Народната певица Руслана Аспарухова от „Мистерията на българските гласове“ ни разказва за очакванията ѝ за годината, които идва и за нещата, през които е преминала: "На всекиму да се случват все хубави неща. Много непринудено и по-детски чисто се присъединих към репетициите, на които ни покани един диригент в малките класове. И до ден-днешен обичам..
На 25 януари 2025 година, Българско национално радио отбелязва 90 години от издаването на Указ номер 25, подписан от Цар Борис III. С тази наредба-закон радиоразпръскването в България става държавна собственост. Тази дата се възприема за начало на професионалното радио в България: Запис от разговор с инж. Симов ни предостави друг емблематичен..