Във Враца ходи вече 4 години. Всеки път с нетърпение я очакват греещи детски очи. Лудо тупкащи сърца, изпълнени с надежда и вяра, че някой се грижи за тях и че не ги възприема като отхвърлени.
За Моника сърцето си отваря Ивалина. От 4 години двете са много близки. Моника я напътства, дава й опора, насърчава я и най-важното - вярва в нейното бъдеще.
Липсата на родителска грижа и адекватно развитие в училище прави нуждата от такива доброволци много голяма. Всяка минутка, която те подаряват от времето си, може да бъде използвана детето да научи нещо ново от живота. Независимо дали вниманието ще е насочено към животните в Африка, произходът и движението на парите или просто доброволецът ще разкаже как се правят яйца на очи, детето винаги ще научи нещо ново.
Казват, че рано или късно всеки открива своя житейски учител. Когато пътищата на Моника и Ивалина се преплитат преди 4 години, Ивалина е на 14 години и кара тежък пубертет. Няма планове за живота, сама е, не вярва в никого и никой не вярва в нея. Днес обаче тя има приятел - Моника.
Не всяка нова стъпка е лесна. Напротив, най-големите промени са най-трудни, но и най-полезни.
Семейството е такова, каквото сами си го направим. Някои избират да е малко, скромно, примерно и тихо. Други, да е голямо, щуро, забавно и неконтролируемо. Каквото и да предпочетем, важното е в него да има смях и чистосърдечност. Моника е приела Ивалина в своето семейство. Каквото и да се случва те ще са заедно. Защото така са пълноценни и щастливи.
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..
Курубаглар, Лозеница, Лозенец - трансформациите в името са не по-малки от трансформациите на мястото: В първата част се срещаме с "оазиса в степната равнина" по разказ на Вазов от края на 19 век. Защо е била пренебрегната и кога се правят първите стъпки за "охубявяването" ѝ? Слушаме и спомени на Иван Венедиков за държавната и общинска политика,..
В "Адресите на любовта" припомняме за един от най-големите цигулкови виртуози на ХХ век, който умира беден и самотен, непознал любов и женска ласка. Един от редките случаи, в които разказваме анти-любовна история. Навремето наричали Васко Абаджиев гениален, но странен. Днес биха го описали с модерното определение „от аутистичния спектър“...
Ана Андреу Бакеро гостува в България с дебютния си исторически роман „Принцесата от Бухенвалд“ – печалната история на Мафалда Савойска, сестра на Царица Йоанна Българска. Събеседник ни е Деметра Димитрова, редактор на романа: "Тайно се надявахме тя да дойде, имахме интересен диалог с читателите. Инициативата дойде от Институт "Сервантес"...
Лечение чрез хипноза – митове и легенди. Гост по темата е Екатерина Цанова: психолог, който работи с Позитивна психотерапия и Хипнотерапия при паник атаки, повишена тревожност, страхове, фобии, безсъние, депресивни състояния, обсесивно-компулсивно разстройство, хранителни разстройства, житейски кризи и др.: "Хипнозата е състояние на контролиран..
Започва 29-то издание на София Филм Фест – представя ни го основателят, самият Стефан Китанов: "Особено забележително е присъствието на българския филм - около 60 от 180-те филма са български. Почти 50 са премиерни, Важно е да гледаме българското кино в контекст, да сравним филмите помежду им и със световни. Темите са многообразни - от исторически до..
Започва Мисия „Стани инженер изобретател в Музейко“ – в нея ни въвеждат Александра Димитрова и Валентина Венкова: "Децата учат чрез играта, чрез преживявания. Така усвояват нови знания много лесно. Активират се всички видове интелигентност. С днешните работилници даваме възможност да се докоснат до различни професии, да влязат в обувките на..