За 2018 година няма сериозен ръст на цените на имотите, но се наблюдават промени в поведението на инвеститорите, така че да реализират продажби. Интересът на купувачите е бил засилен през първото тримесечие на миналата година, през второто полугодие е имало леко забавяне, тъй като купувачите стават по-взискателни.
Отчита се също и ръст в големината и в обема на изтеглените кредити, защото купувачите търсят все по-голям процент финансиране за сделките. В момента пазарът е устойчив, спад на сделките е отчетен преди две тримесечия. Тази година не се очакват големи ръстове на цените, твърди Гергана Тенекеджиева - оперативен директор в агенцията за недвижими имоти "Адрес".
Купувачите предпочитат по-качествени имоти и са склонни да търсят по-дълго своето жилище. Най-бързо се продават жилищата с близка до пазарната цена. Разрешителните за строеж през 2018 година са 68% повече, което дава възможност за избор на етапи на строителство.
Продавачите все още са склонни да настояват за доста по-високи цени на имотите, отколкото купувачите биха дали, коментира гл. консултант Костадин Чолаков.
Никога пазарът на недвижими имоти в София не е бил така достъпен. Това се дължи на ръст с 20% на средната работна заплата през последните две години. Инвестицията в имот остава най-добрата в България. Експертите препоръчват на продавачите да обявяват между 3 и 5% по-висока цена на имота спрямо пазарната му стойност.
При покупката на жилище е важно усещането за сигурност как ще се развиват доходите в домакинството, твърди Георги Павлов - изпълнителен директор на "Адрес".
Коментатори във "Форум" тази седмица са певецът и бас китарист Васил (Васо) Гюров, и бизнесменът и треньор Ивайло Караньотов. Заедно с водещия Константин Лавсов, част от темите, които дискутираха бяха: - Безопасността по пътищата, житейското напрежение ли е причината за голяма част от катастрофите? - Предизвикателствата пред новото..
За първи път в света най-големият конкурс с обучителна програма по комуникация на науката ще се проведе в Антарктика. Организатор на събитието е фондация "Красива наука". От началото на годината започна записването на участници за XVI българско издание на най-големия конкурс по комуникация на науката в света - FameLab. Също от началото на годината..
15 милиона лева годишно е прогнозната стойност необходима за биомаркерна диагоностика на онкологичните заболявания у нас. Това е 0, 02 процента от целия бюджет на Националата здравноосигурителна каса за година, а същевременно за 2025 година са предвидени до 5 милиона лева за подобни изследвания. Това обедини за пореден път пациентски..
С нов апарат за роботизирана хирургия Da Vinci Xi вече разполага Военномедицинската академия в София. Той комбинира високотехнологични иновации и прецизност при извършването на операции в областта на урологията, гръдна хирургия, гинекология, коремна, чернодробна, панкреатична, дебелочревна хирургия. Пред Радио София началникът на Клиниката по..
Новият министър на образованието Красимир Вълчев обяви като един от приоритетите си промяната на учебните програми. Според него те не работят по най-добрия начин. Министър Вълчев ще изработи и концепция как да изглеждат. Предвиждат се също и промени в оценяването на учениците.Новият министър на образованието планира да осигури повече свободно време..
20% ДДС при продажба на новопостроено жилище ще заплащат физическите лица, ако влязат в сила промени в Закона за ДДС. Предложението е одобрено от служебното правителство и внесено в Народното събрание. 20% ДДС ще се заплаща и за имоти, продадени в рамките на първите 5 години след получаване на разрешение за ползване. Пред Радио София..
За културния туризъм и неговото развитие в България е разговорът с Ивелина Кючукова, директор на ОКИ “Красно село“ . Поводът е, че в класация на „Ню Йорк Таймс“ бе включена страната ни, като една от забележителните дестинации, които да се посетят през 2025 година. "Това е една много престижна класация, селекция на туристически..