За 2018 година няма сериозен ръст на цените на имотите, но се наблюдават промени в поведението на инвеститорите, така че да реализират продажби. Интересът на купувачите е бил засилен през първото тримесечие на миналата година, през второто полугодие е имало леко забавяне, тъй като купувачите стават по-взискателни.
Отчита се също и ръст в големината и в обема на изтеглените кредити, защото купувачите търсят все по-голям процент финансиране за сделките. В момента пазарът е устойчив, спад на сделките е отчетен преди две тримесечия. Тази година не се очакват големи ръстове на цените, твърди Гергана Тенекеджиева - оперативен директор в агенцията за недвижими имоти "Адрес".
Купувачите предпочитат по-качествени имоти и са склонни да търсят по-дълго своето жилище. Най-бързо се продават жилищата с близка до пазарната цена. Разрешителните за строеж през 2018 година са 68% повече, което дава възможност за избор на етапи на строителство.
Продавачите все още са склонни да настояват за доста по-високи цени на имотите, отколкото купувачите биха дали, коментира гл. консултант Костадин Чолаков.
Никога пазарът на недвижими имоти в София не е бил така достъпен. Това се дължи на ръст с 20% на средната работна заплата през последните две години. Инвестицията в имот остава най-добрата в България. Експертите препоръчват на продавачите да обявяват между 3 и 5% по-висока цена на имота спрямо пазарната му стойност.
При покупката на жилище е важно усещането за сигурност как ще се развиват доходите в домакинството, твърди Георги Павлов - изпълнителен директор на "Адрес".
Във втория ден от настоящата седмица коментаторите във "Форум" адв. Николай Хаджигенов и Светлин Желев, провокирани от водещия Константин Лавсов, обсъждаха теми, свързани с: Българското образование : STEM кабинетите – музеи или действащи хъбове в иновативните училища; Образователни модели за пример; Мотивация, подходи, надежди..
Храната – бъдещето, отглеждането, производството, иновациите и устойчивостта ѝ, дистрибуцията, както и хранителната култура , е във фокуса на традиционната Световната седмица на предприемачеството (от 18 до 24 ноември), която и тази година се провежда у нас със събития, организирани от Джуниър Ачийвмънт България (JA Bulgaria)...
Десетото издание на младежкия форум Voice It ще се проведе на 20 ноември (деня, на който е приета Конвенцията за правата на детето на ООН) под наслов "Здрави в училище" , съобщиха организаторите от Националната мрежа за децата (НМД). По традиция фокусът и подтемите на форума са избрани от момчетата и момичетата в младежката мрежа..
Деветото издание на Седмицата на италианската кухня се отбелязва с различни инициативи от 16 до 22.ноември. Тази година събитията са под наслов "Средиземноморската диета и традиционната кухня – здраве и приемственост“ Целта е да се представи италианската кухня и традиционните ѝ корени и призната роля в средиземноморската диета, за..
Настоящата година е най-успешната в историята на българския туризъм , но резултатите не бива да ни успокояват, а да ни мотивират да се развиваме и да постигаме още повече. Подемът в сектора е осезаем и това се дължи на много фактори. След ковид пандемията на хората им се пътува. Ръстът е забележим и при входящия, и при изходящия..
Все повече деца загиват на пътя, докато карат тротинетки, велосипеди, мотопеди и други. Това каза заместник-началникът на отдел "Пътна полиция" към Главна дирекция "Национална полиция" Мария Ботева. Според статистиката от началото на годината до 15 ноември загиналите деца при такива инцидента са пет, докато за същия период на 2023 г. техният брой е..
53 номинации и 127 журналистически материала са получени в тринадесетото поредно издание на конкурса “Валя Крушкина – журналистика за хората“, чиято мисия е да награждава талантливи хора в журналистиката. Наградите ще бъдат връчени на официална церемония през декември. Основният организатор на конкурса, представител на фондация “Граждански..