Национално представителните организации на хората с увреждания, изпращат свое становище до министъра на здравеопазването с цитиране и анализиране на данните и предлагат два варианта за решаване на проблемите.
Новата методика няма да повлияе на фалшивите експертизи, защото онзи, решил да измами системата, той е решил проблема генерално - с безсрочен ТЕЛК, коментира Долапчиев.
Представителните организации имат забележки и към Закона за хората с увреждания, който по думите им, беше създаден с невероятна скорост и това се отрази на качеството му. По този въпрос дори търсят среща в министър-председателя.
Няма нужда от нов закон, а от пресмятане и правилно финансиране – отбеляза Петър Велчев от Съюза на военноинвалидите. Членовете на тази организация са изпуснати в закона и ще поискат оставката на социалния министър, ако това не се поправи.
По думите на Васил Долапчиев, първият дефект на този закон е че финансовата подкрепа се ползва не по постоянен адрес, а по настоящ и всички български граждани с двойно гражданство, които живеят в чужбина и ползват права, са се оказали извън системата. Вторият проблем е, че лица с една и съща степен на увреждане получават различна степен на подкрепа, в зависимост от дохода.
Чуйте повече по темата в звуковия файл.
Кремена Николова - Флор от Софийската филхармония за предстоящия концерт на Филхармонията с полемичната за връзката си с Путин оперна дива Анна Нетребко: "Изключително щастливи сме да сме партньори на концерта на Анна Нетребко като съпровождащ оркестър. Изборът на нашия оркестър не е случаен, партнирахме ѝ в Букурещ с почти същата програма, основно -..
Проф. Илия Граматиков от Музикалната академия за лекцията си в СГХГ към изложбата "Европа в България": "Важно е да се подчертае, че това няма да е специализирана музиколожка лекция, тя е отворена до широка публика. Провокация и вдъхновение за мен бе изложбата. Доколко присъства музиката в тези картини? Кога и как се осмисля професионалната..
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..
Историческите сгради на БНР са темата на днешното ни предаване в деня на 90-та годишнина на Радиото с главно "Р": "Oт "Бенковски", в спомените на Кирил Разсуканов за Родно радио , през "Московска", на ъгъла с "Бенковски" заедно със Здравко Петров, до "Драган Цанков" 4 - старата сграда, с разказа на Теодор Караколев от фондация "Български архитектурен..
В Лозенец още кънти споменът от чутовните кабарета на Сирак Скитник и жена му Олга. Къщата им на ул. „Борова гора“ е създадена по съновидение Старите лозенчани и до днес си спомнят за домашното кабаре на една от най-известните двойки в София преди войната Сирак Скитник (основател на БНР) и съпругата му Олга, наричана от всички Сирачката...
Човекът в радиото и изкуствения интелект - Трябва ли да преосмислим БНР заради новите технологии и трябва ли общественото радио да има по-различен подход към използването на ИИ в сравнение с останалите медии? Събеседници : Никола Тулечки (НТ), инженер, който се занимава с работа с данни. Основател на Сдружение „Данни за добро“ и водещ на..
10 въпроса към генералния директор на БНР по повод 90 годишнината на БНР – Милен Митев и синтез на отговорите му (пълните - в звуковия файл): Винаги бъдещето – Времето се изкривява – Трябва да се опитваме да правим нещата както ще се правят утре. – Традициите са слабата и силната ни страна – Журналистите са се опитвали да бъдат близо до..