Университетът разполага с една от най-добрите учебни бази в страната, а дипломите са най-ценените в областта на инженерните науки. ТУ подготвя едни от най-добрите кадри в сферата на електрониката и автоматиката, информационните и комуникационни науки, енергетиката, транспортът и корабоплаването, авиацията и общото инженерство.
Всички добри световни компании искат да имат лаборатории в Техническия университет, което ни помага на нас да обзаведем и да предложим на студентите най-доброто в областта на техниката, коментира проф. Любомир Димитров, зам.-ректор в ТУ - София.
Обучението по специалностите е с практическа насоченост, а студентите имат възможност да практикуват наученото и в чужбина. Реализацията по всички специалности е около 98.2% поради недостига на специалисти в технологичната индустрия. Няма безработни наши випусници, твърди проф. Димитров.
В момента най-големият наплив на студенти е в областта на компютърното и софтуерното инженерство, поради високото заплащане.
Моят съвет е младите да не се отдават само на програмирането и работата с компютър, а да намерят и друга област в която да използват компютърните си познания, съветва проф. Димитров.
Подробности около кандидатстудентската кампания 2019 и обучението в Технически университет чуйте в звуковия файл.
Последвайте Радио София и в Instagram. Харесайте и страницата ни във Facebook.В средата на седмицата във "Форум" коментаторите Иван Господинов - председател на УС на сдружение "Образование без раници", и Стоил Цицелков – социален и културен антрополог, от "Обединение Честни избори" (ОЧИ), спряха вниманието си върху след ните теми: Днешните протести на тема Насилие над деца . Дискусиите преди вота на..
"Пътят на музикантите" (Musicorum Via) е името на съвместна инициатива на Българската академия на науките и Националната музикална академия (НМА). Предстои поредица с поредица от концерти, която започва на 7 април в зала "Проф. Марин Дринов“ на БАН. В рамките на академичната година изявени студенти на Музикалната академия ще представят..
Мнозинството от българите ( 55% ) са готови да дарят свой орган на роднина или близък , ако има животоспасяваща нужда, а 19% отговарят, че не биха го направили. По темата за донорството една трета от българите признават, че изобщо не са запознати , а 34% посочват, че "по-скоро не са запознати". 40 на сто биха се съгласили да дарят..
Юлия Спиридонова, е една от най-четените и превежданите български писатели за деца и юноши . Книгите ѝ са превеждани на много езици. Носител е на множество награди като най-четен и обичан автор. Тя е номинирана за пореден път за наградата Астрид Линдгрен тази година . В разговор в предаването "Радиокафе“ тя коментира британския сериал а..
В аулата на Факултета по журналистика и масова комуникация към Софийския университет „Св. Климент Охридски“ от 17:30 часа днес ще има изслушване на кандидатите за омбудсман, организирано от Форум „Гражданско участие“, Националният младежки форум, Български център за нестопанско право и други 9 НПО. Омбудсманът на Република България е..
През месец април Александър Георгиев, Жана Пенчева и Дарио Барето Дамас от артистичния екип STEAM ROOM представят своята нова творба drag ON forever. След премиерата в Стокхолм и българския дебют през 2023 г. спектакълът се завръща на софийска сцена, след това българското турне на представлението продължава с гостуване на публиката в град Габрово, на..
Новата книга на писателката Албена Ненкова "Не, аз благодаря!" стана основа и на моноспектакъла на Бориса Сарафова-Черкелова , носещ същото име. "Не, аз благодаря!" - разказ за малкия човек, намерил убежище в илюзията "театър". Това е на пръв поглед една история за гардеробиерката Невенка, която е останала по случайност сама в дома на..