С тези думи започна гостуването си Мартин Попов – дигитален експерт с 15-годишен опит, управител на агенция. Според него, с навлизането на дигиталните технологии, заживяваме в два свята. От друга страна именно социалните мрежи ни правят и по-активни в много аспекти, ставаме по-информирани, изразяваме по-често мнението си и е нормално участието на избори да се повишава.
По-същественото е какво е поведението на политиците. Хората имат нужда да ги виждат през цялото време, а не само в кампания. Това е фундаментален въпрос и е голям плюс за тези от политиците, които вече са го осъзнали.
Повечето инструменти, използвани от кандидатите за местна власт на тези избори, са едни и същи, защото най-често са прилагани от професионалисти, на които им е платено за тази работа. Според Попов обаче малко от политиците използваха инстаграм, където има „адски много хора“ – очевидно са подценили този канал.
Политиците, които поддържат постоянна дигитална връзка с хората и след кампанията, в бъдеще ще печелят изборите много по-лесно. Грешка е да се подценяват тези контакти, да се мисли, че в социалните мрежи са само младите хора. А и всеки човек (гласоподавател) е важен. Ако искаш да си влиятелен, да „продаваш“ посланията си без кой знае какви инвестиции, трябва да имаш адекватно поведение в дигиталния свят. И това е дълга игра.
Активен политик може да се рекламира всеки ден безплатно с всекидневните си онлайн връзки и постоянно общуване с хората, допълва експертът. Това е по-силно от участие в телевизия. Дивидентите ще се изсипят по време на избори.
Още по темата чуйте в звуковия файл.
В коментарното предаване на БНР-Радио София "Форум" продължава темата за изборите. Възможно ли е да бъдат касирани изборите – ЦИК изпраща в прокуратурата записите от броенето в седем избирателни секции . Да си русофил и патриот не е печеливша теза - заща това е така? За разделението в ДПС - няма добро ДПС нито това на Делян Пеевски, нито..
Първата карта с адаптиран маршрут за хора в инвалидни колички вече е факт. Тя ще бъде представена по време на събитието „София и за мен“ на 7 ноември. Повече по темата разказа Гергана Дойчинова от Фондация "Ела и ти“, които са организатори на инициативата. Идеята е, чрез тази карта и хората в инвалидни колички да могат самостоятелно..
600 ученици в 11-и и 12-и клас в София, Пловдив, Пазарджик, Стара Загора, Велико Търново и Варна ще преминат през обучение по пътна безопасност. Целта на инициативата "Аз ще бъда отговорен шофьор" е да формира отговорно отношение на младежите, като участници в движението и като бъдещи водачи на моторни превозни средства. "Аз ще бъда отговорен..
В ректората на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ днес бе подписано споразумение за сътрудничество между университета и Българското национално радио. Обществените институции не могат да работят в изолация и трябва да си помагат по пътя напред, защото всички работим в полза на обществото. Това подчерта по време на подписването на..
София да заеме мястото си на лидер в разговора за подобряване на качеството на въздуха и в него да се включат представители на научно-изследователската общност, но и обикновените граждани, които могат да допринесат за общинските политики. За това се обяви столичният кмет Васил Терзиев по време на откриването на научната конференция “ Предизвикателства..
Първата успешна операция за тази година бе извършена от екипите на проф. Маринчо Георгиев и проф. Красимир Янев от Клиниката по урология на Александровска болница . Благодарение на успешната трансплантация 31-годишна жена от Плевенска област получи втори шанс за живот . Неи н донор стана 54-годишният ѝ баща , като и двамата са в отлично..
Марката „Български държавен стандарт“ (БДС) гарантира единствено и само производството на кисело мляко или бяло саламурено сирене на територията на България. Суровината обаче, дали под формата на фуража, с който се хранят животните или млякото, от което се произвежда готовия продукт, доста често е внос от чужбина. Това коментира Симеон..