Преди 11 години, в нормалното търсене на един млад човек как да съчетае работата си, така че да се чувства полезен, попаднах във фондация „Помощ за благотворителността в България". Дотогава всичките ми инициативи бяха в квартала, в училището. Всичките бяха на ниво „искам да помогна, но не знам как“. Попадайки във фондация „BCause“ установих колко много начини има да помогнеш на някого. И колко е хубаво една организация да ги събира на едно място.
Действията й имат резултат, тъй като зад гърба си вече има десетки успешни каузи. С труда си е спасила мнозина, върнала е хиляди усмивки, осигурила е бъдеще за не малко провалени животи.
Част от живота ни е работното място. Голяма част. Затова е добре да оползотворим времето си на работа. Единият от начините е като го съчетаем с полезното. Но не за нас самите, а за някой друг. Прекрасно е човек, когато ходи на работа, да има варианти да помага на каузите, в които са интересите му. Хубаво, че в България фирмите вече се научиха да дават допълнителни дни отпуска за доброволчески инициативи. Много такива фирми има. Някои го правят като ден на доброволчеството или на социалната ангажираност на компанията. Други дават свобода на служителите си когато и както искат. Над 4000 души в България даряват по ведомост. Ежегодно от заплатата си отделят някаква сума, която обикновено хората забравят, че я дават.
Приятна е изненадата винаги, когато видиш резултата от своята помощ. Не е трудно да подадеш ръка, особено, когато каузите, които можеш да подкрепиш са безброй. Една от каузите, на които Веселина помага е за обновяването на отделението по нефрология в "Проф. Иван Митев" в София.
Хубаво е, когато творим хубави неща ЗАЕДНО. Именно така се градят дълготрайни отношения, уверена е Веселина:
Често имаме дълготрайни отношения с каузите, с които работим и с дарителите, което е страхотно. Имаме една програма „Готови за успех". Даваме стипендии на деца без родители или с един родител, но пък с отличен академичен успех - за студенти или дванайсетокласници. Тази програма вече 16 години има кръг от еднакви дарители - компании и индивидуални лица, с които се познаваме и сме приятели, с които дарението е на едно телефонно обаждане от нас.
С дългосрочни усилия се постигат големите цели. Това е единственият начин за превъзпитаване на общественото поведение. Веселина е тръгнала по дългия път на промяната, който е трънлив, но безкрайно смислен.
Момче на 17 години остава в ареста заради побой в столичния квартал "Стрелбище" снощи. Първоначално по случая бяха задържани 14 непълнолетни, заподозрени в съпричастност към побоя над мъж, който е разхождал кучето си. 13 от тях бяха освободени, като според началникът на Четвърто районно управление Кристиян Тонев скандалът е бил предизвикан от..
До броени дни в Бургас ще бъдат предоставяни специални гривни за проследяване на възрастни хора, които страдат от деменция . "Ако видите човек с лилава гривна с изображение на незабравка, знайте, че е наш съгражданин, който страда от деменция. Проявете разбиране и помогнете! Може да е забравил как да стигне до дома си или да е дезориентиран..
България е на второ място по смъртност при горещи вълни в Европа за 2023 г., но те липсват в описанието на природните бедствия, при които се издава сигнал в националната система за ранно оповестяване BG Alert. За това алармира в своя статия климатологът д-р Зорница Спасова - главен асистент в Националния център по обществено здраве и анализи..
Дългоочакваният Закон за несъстоятелност на физическите лица беше обнародван в Държавен вестник, но ще влезе в сила поне след 9 месеца. Докато имаше обществено обсъждане, а и преди това, Законът претърпя значителни корекции. От експерти той беше определян като лобистки и в защита на кредитните институции, но не и за физическите..
Исторически достоверните бордови игри ни показват как са играли хората в България още по времето на средновековието. Най-емблематичната им възстановка е “Алкерк“ – стратегическа настолна игра, открита върху камък в средновековната столица Плиска, но играна още в Древен Египет и Рим, а по-късно и в арабския свят. “Мисията на център “Алос” е именно..
Изложбата на завършващите бакалаври и магистри от специалност “Метал” предстои на 9 юли. Бакалавърските творби, които ще бъдат изложени на изложбата са дело на студентската работа през последния семестър, който започва от февруари до юни, когато е защитата.Подготовката за изложбата при всеки отнема различно време. “При мен конкретно отне малко повече..
След дискусията за Наредбата за общинските жилища, проведена на 7 юли , председателят на групата на "Спаси София" в Столичния общински съвет Борис Бонев призова за подкрепа на промените при гласуването ѝ в четвъртък, 10 юли. Той е сред вносителите на доклада . Предложените нови моменти предизвикаха недоволство сред наемателите на..