Един от най-разпространените стереотипи е, че горещите напитки ускоряват процеса на оздравяване при простуда и грип. Всеки сам за себе си може да прецени дали да го следва, но има нещо, което е хубаво да се знае - далеч не всички горещи напитки могат да помогнат по време на болест.
„Когато сте настинали, бих препоръчала да пиете нещо различно от чай и кафе. При висока температура си струва да пиете вода, компот. Трябва да бъде напитка без кофеин, за да можете след това да спите. Сънят е най-доброто лекарство срещу настинката от общодостъпните и безплатните“, смята тя.
Освен напитката, важна е нейната температура. Не е задължително да пиете нещо горещо. От температурата на напитката зависи ефектът, който тя ще окаже на болния организъм.
„Студените, но не ледени напитки помагат за естественото охлаждане на човек, който има треска. В същото време напитките от хладилника могат да стеснят съдовете в гърлото, и от това може да ви стане по-леко при ангина. Ако повече ви харесва горещото, такива напитки разширяват съдовете и отпускат, все едно сте си взели гореща вана. От тях може да ви се прииска да заспите, а ако ви мъчи температура или ви е лошо, това е нещото, което ви трябва“, смята Кашубина.
Напитките могат само да ускоряват или забавят естествения процес на оздравяване на организма. Ако ви е нужно лекарство, то най-добре е да отидете в аптеката.
Невена Николова и Данаил Конов са имена от екипа на радио София - той идва от Враца в София в 2015, тя идва от радио Шумен. Още за техния път към и в радиото - в звуковия файл: Може ли по обява да намериш призвание и има ли значение какво казват родителите? Кои са най-сладките позиции, каква е разликата между новинар и водещ, както и репортер -..
Гостува ни актрисата Маргарита Костова. Надежда Герова разговаря с нея относно призванието актьор и всичко, което заобикаля един човек на изкуството. За работата на актрисата в куклени и драматични постановки и как предава занията си на деца и младежи нека чуем повече сега.
Какви са предизвикателствата пред младите хора в България? Каква е ролята на активните граждани за преодоляване на разделението в обществото? По темата ни гостува Мирослав Цеков, председател на Форум гражданско участие: "Отвореното ни писмо до НС бе провокирано от насочени срещу НПО призиви от политически сили в НС. Това е откровена заплаха и опит..
Албена Димитрова от Американския Университет в Благоевград представя състезанието по социално предприемачество "Станция Иновация": "Аз съм втори семестър в първи курс, следвам два бакалавъра. Клубът ни за по-добро общество организира благотворителни базари и в "Станция Иновация" парите също ще отидат при лица в неравностойно положение. То се..
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..