"В тази кризисна ситуация стартирахме специална кампания и предоставяме нашия технически ресурс, за да могат и лекарите, и пациентите да се чувстват добре и удобно," каза пред Радио София Красимира Масларова от medcare.bg, като добавя, че от платформата са заявили в официално писмо желанието си да предоставят безвъзмездно целия технологичен телемедицински ресурс, с който разполагат, на държавата, за да се тества и използва при необходимост.
В момента над 50 лекари дават безплатни онлайн консултации, което е особено полезно за хора под карантина, както и за хора с други здравни проблеми, различни от Covid-19.
"Специалистите са различни - има общо практикуващи лекари, има дори офталмолози и акушер-гинеколози, "обяснява Красимира Масларова
За да се осъществи такъв преглед е необходима регистрация в платформата, а опциите са няколко - записване на час, консултация по документи или (при възможност) онлайн среща с лекаря в рамките на следващите 10 минути след заявката. Самият преглед обикновено е с продължителност 20 минути - "установихме, че обикновено това време е достатъчно, като се съобразихме и с факта, че лекарските кабинети работят на 15-минутен график", обяснава Масларова.
Платформата работи с редица медицински центрове и болници в София, сред които ИСУЛ, и със здравни заведения в Дряново и Сливен.
Отдалечената диагностика на някое заболяване или изпращането на здравен съвет дистанционна са възможносит, които не заместват физическия преглед от лекар. В редица случаи обаче, това е единствен възможен вариант за медицинска помощ. На някои места в..
Културното наследство между 1944 и 1989 е обект на страницата на Стефан Спасов " Забравената цивилизация ": "Избрах втората половина на 20 век, защото не се обръща много внимание към нея. Началото ми бе любителско, само снимах и публикувах...
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”:..
Въпреки, че паметта ѝ е почетена с паметници в Белово и родния ѝ Пазарджик, днес малцина знаят името на Мария Сутич – единствената жена в Хвърковатата чета на Георги Бенковски, станала поборничка от любов. Тя и съпругът ѝ, далматинецът Иван Сутич,..
„Това, което остава“ на Димитрис Георгиев тръгва с гала премиера: "Вдъхнови ме нещо много трагично. В съзнанието ми остана конкретната песен, която вървеше по времето на катастрофата, в която загина баща ми, аз също бях там. В началото това бе първа..
Вкус: наука за храненето – събитие от Ratio. Какво означава „вкус“? Как го възприемаме, как се променя и какво влияние има той върху начина, по който се храним? Гост – Наско Стаменов, учител в НПГМ, част от "Корпус за бързо гърмене": "Когато човек..
Какво е фасилитиране и как да го правим успешно. На тази тема ще говори Давид Бийота - създател на метода на компаса. За всички, които се интересуват от динамиката в група и искат да водят, обучават и управляват групи от хора. Албена Попова, Сашка..
Биляна Савова извървява дълъг път между план “2В” и план “Да бъда”. “Много интересно как изобщо се появи в живота ми цялата тази концепция за план “Да бъда””, разказва тя и се връща към датата 30 май, когато се отбелязва Денят на хората, които живеят..