Идеята се заражда по време на карантинния период, като първоначалният замисъл е да се проведе конкурс. Впоследствие концепцията се развива и прераства в нещо по-мащабно, оформя се като предизвикателство да помислим какво трябва и можем да направим, за да имаме по-здрав живот в по-добра околна среда, разказа пред Радио София Ангел Бондов от организацията.
Идеите си могат да представят както индивидуални участници, така и екипи. Няма ограничение за формата, това могат да бъдат снимка, рисунка, схема, физически прототип, видео или пък идея представена писмено до 2000 думи. Идеите трябва да предлагат комплексни решения, които имат ефект върху повече от една сфера на човешкия живот, да са конкретни, да имат практическо приложение и да са социално ангажирани и екологично съвместими, обясни Бондов.
Срокът за изпращане на материалите е 21 юни. До края на месеца ще бъдат обявени и победителите, които ще получат като награда соларни устройства. Избрани автори ще бъдат поканени да представят публично своите идеи и да участват в дискусия относно възможностите и необходимите действия за зелено възстановяване.
Участниците в конкурса могат да почерпят вдъхновение могат да почерпят участниците от доклада на "Грийнпийс България" на тема “Завръщане в бъдещето - зелено възстановяване”. Линк към него има на сайта на организацията, където са публикувани и пълните условия за участие.
Кристиан Сугарев е виолист в състава на Софийската филхармония. На 27 април от 19 часа в камерна зала „България“ заедно с още две дами от състава на филхармонията – Кристина Михайлов и Петя Йорданова той ще представи една специална и отдавна мислена програма. Самата програма е по идея на Кристиан. Ето какво разказ той за БНР – „ ще изпълним..
Днес на Томина неделя, предаването гостува на празника на община Чавдар. Говорим за развитието на региона, традициите и обичаите на хората, които живеят в малка Швейцария. Ще усетите и магията на „Света Петка“ - неолитното село над Чавдар. Първият ни гост е Павлина Павлова - секретар на община Чавдар: "Основно работим с групи с деца, това е..
Какво има зад решетката с розово-червен цвят на днешния пл.Бански? Кои гости на града винаги се озовават там? Кой премахва църквата Св.Никола Мали и кой - мюсюлманските храмове в града? Какво е да политикарствуваш и къде се политикарствува? Колко е бил капацитетът на първия цирк, преди да бъде разрушен и на мястото му да се построи покрит търговски..
Слушаме Любомир Пипков от Златния фонд на БНР - гласа му и музикални откъси от негови произведения. Говорим за композитора с проф.Юлиян Куюмджиев, преподавател в НМА и автор на книга за него, както и с внучката му, актрисата Ани Вълчанова:
Райна Попгеоргиева Футекова, влязла в историята като Райна Княгиня, има трагична и злочеста съдба. Според признанията в собствената ѝ автобиография, тя ушива знамето на Априлското въстание от любов към Георги Бенковски, който дори и да е разбрал за чувствата ѝ, не им е отговорил. Десетте дни на възторг, триумф и свобода за панагюрци и самата..
За премиерата на „Сън в лятна нощ“ на 29 и 30 април в Младежкия театър „Николай Бинев“ разговаряме с р ежисьора Диана Добрева. Тя се обръща към този текст след като е поставила много трагедии и сега е дошло време за една комедия. Но не коя да е, а именно този най-обичан текст на Уилям Шекспир. Мястото на действието, по пиеса, е гората. В тази..
Ако психодраматистите бяха рекламисти – събитие от Българско Дружество по Психодрама и Групова Терапия, представено ни от Богдана Златева - дипломиран психодрама асистент към Д.Е.А.: "До голяма степен изграждането на лична марка е резултат на среща с другия. Стратегическата комуникация следва формата и структурата, с която се появяваме. Но се..