С над 500 деца в цяла България на възраст между 7 и 15 години са се срещнали от фондация “Асоциация Анимус” по време на кампанията “Да бъдеш баща”. Освен, че са търсили детски отговори в думи, рисунки и фигурки от пластилин за това кой и какъв е моят татко, по време на кампанията са били проведени и дискусии, а обичани актьори и български бащи са чели откъси от книгата “Мили татко”.
Първите, които припознаха темата и се свързаха с нея, бяха Никола Мутафов, Иван Бърнев, Мартин Гяуров, Момчил Степанов. Те избраха своите любими откъси от книжката, прочетоха ги на глас, споделиха свои мисли за бащинството, а Стефан Командарев засне и разговор между него и 10-годишния му син Петър, проведен по време на социалната изолация.
Най-важната част от характеристиката да бъдеш баща – това е да обичаш някой друг повече от себе си, да разпознаваш в малкия човек (син или дъщеря) различната индивидуалност със свои особености и нужди, амбиции, отбеляза пред Радио София Мария Чумарова от фондацията.
„Да можеш да преживяваш и успехите им, и провалите им...
В съвременното общество е трудно децата да осмислят ролята на бащата. А самият баща също трудно намира своето място в живота на малкия човек.
Един баща не може да бъде активен, ако майката не му направи място и ако той самият не поиска да бъде активен.“
По думите на Мария Чумарова именно ролята на родител придава стил и смисъл в живота, помага за преодоляване на промените и изграждане на бъдещето.
По време на срещите с децата от фондацията са разбрали, че те „страшно много искат да общуват с бащата“, че той има безброй много лица. Той може да е грижовен, да е ядосан, да е отсъстващ, да е споделен, непознат... Но винаги има такава фигура в съзнанието на детето.
Книгата представя гледната точка на детето към бащата.
“Мили татко” ще бъде представена и по време на ПроЛетния базар на книгата, който се провежда до 28 юни пред НДК.
Кристиан Сугарев е виолист в състава на Софийската филхармония. На 27 април от 19 часа в камерна зала „България“ заедно с още две дами от състава на филхармонията – Кристина Михайлов и Петя Йорданова той ще представи една специална и отдавна мислена програма. Самата програма е по идея на Кристиан. Ето какво разказ той за БНР – „ ще изпълним..
Днес на Томина неделя, предаването гостува на празника на община Чавдар. Говорим за развитието на региона, традициите и обичаите на хората, които живеят в малка Швейцария. Ще усетите и магията на „Света Петка“ - неолитното село над Чавдар. Първият ни гост е Павлина Павлова - секретар на община Чавдар: "Основно работим с групи с деца, това е..
Какво има зад решетката с розово-червен цвят на днешния пл.Бански? Кои гости на града винаги се озовават там? Кой премахва църквата Св.Никола Мали и кой - мюсюлманските храмове в града? Какво е да политикарствуваш и къде се политикарствува? Колко е бил капацитетът на първия цирк, преди да бъде разрушен и на мястото му да се построи покрит търговски..
Слушаме Любомир Пипков от Златния фонд на БНР - гласа му и музикални откъси от негови произведения. Говорим за композитора с проф.Юлиян Куюмджиев, преподавател в НМА и автор на книга за него, както и с внучката му, актрисата Ани Вълчанова:
Райна Попгеоргиева Футекова, влязла в историята като Райна Княгиня, има трагична и злочеста съдба. Според признанията в собствената ѝ автобиография, тя ушива знамето на Априлското въстание от любов към Георги Бенковски, който дори и да е разбрал за чувствата ѝ, не им е отговорил. Десетте дни на възторг, триумф и свобода за панагюрци и самата..
За премиерата на „Сън в лятна нощ“ на 29 и 30 април в Младежкия театър „Николай Бинев“ разговаряме с р ежисьора Диана Добрева. Тя се обръща към този текст след като е поставила много трагедии и сега е дошло време за една комедия. Но не коя да е, а именно този най-обичан текст на Уилям Шекспир. Мястото на действието, по пиеса, е гората. В тази..
Ако психодраматистите бяха рекламисти – събитие от Българско Дружество по Психодрама и Групова Терапия, представено ни от Богдана Златева - дипломиран психодрама асистент към Д.Е.А.: "До голяма степен изграждането на лична марка е резултат на среща с другия. Стратегическата комуникация следва формата и структурата, с която се появяваме. Но се..