Участието ни в социалните мрежи е въпрос на личен избор.
Дали наистина е така?
Особено във времената на социална изолация, те са един от малкото канали, чрез които можем да общуваме с нашите роднини и приятели. Някои хора търсят хумористично съдържание, други - политическо, но в този момент е важна най-вече интеракцията с хора.
„По време на пандемията се увеличи интересът на хората към социалните мрежи. В моите клипове онлайн аз залагам на хумористично съдържание. Използвам случки от реалния живот, които понякога преекспонирам, за да забавлявам аудиторията. Не се страхувам да разкривам личните си данни, защото те се използват с маркетингови цели. Благодарен съм на голямата аудитория, която ме подкрепя в интернет изявите ми“, споделя инфлуенсърът Денислав Димчев, The Boxing Antelope.
Денислав има над 6.9 млн. харесвания и около 300 хил. последователи в нашумялата през последните години мрежа Tik-Tok.
„Социалните мрежи като Tik-Tok крият опасности. Това приложение черпи информация за личността ни чрез локацията, пазаруването, инсталираните приложения и всички други аспекти от нашия онлайн живот. Безопасността е в нашите ръце. Четете внимателно и се информирайте с какво се съгласявате. Необходимо е родителите да бдят над това, какво децата им търсят или публикуват в мрежите. Едно търсене в Google може да реши всичките ви проблеми“, коментира Георги Апостолов, експерт от Център за безопасен Интернет. Едни от най-опасните програми за събиране на лични данни са т.нар. тестове - например как бихме изглеждали след 10 години или в коя държава трябва да живеем, предупреди експертът.
Колко разкриваме в интернет за себе си е наша лична преценка. Забавлението в социалните мрежи ни държи в кондиция и в добро настроение, но трябва да запомним и че те крият опасности. Както и с всеки друг аспект от живота – ако се използват с мярка, всичко ще бъде наред.
Не предозирайте и бъдете отговорни.
За шеста поредна година фондация "Културни перспективи" подкрепя млади таланти с националната стипендия "С усилия към звездите" в пет области – визуални изкуства, литература, музика, танц, театър/пърформанс. Платформата е отворена от 1 ноември, а тази година призивът на фондацията към младите артисти е "Претвори рамките!". Стипендията е..
През октомври са извършени 227 проверки на собственици на домашни любимци в паркове, градини, междублокови пространства, по сигнали и други, съобщават от Столичния инспекторат. Част от проверките са извършени съвместно с полицията и служители на районните администрации и при необходимост с други институции. Следи се за носене на паспорт, поставен..
Още с втория си роман "Обучение в покорство" Сара Бърнстийн успява така да бъде забелязана, че да влезе в краткя списък за наградата "Букър" . Именно тази нейна книга е първата, с която читателите се срещат на български език. В отзив "The Times" описва "Обучение в покорство" като " роман за жертви и палачи , за вината и..
Театър "Ателие 313" влезе в новия сезон със спектакъла "Как хубаво лошо живяхме", който е създаден по четири пиеси на руския драматург Людмила Петрушевска. Използвани са "Любов", "Анданте", "Чинцано" и "Три момичета в синьо". Родена през 1938 г., Петрушевска е смятана за жив класик на модерната руска литература. Първите й разкази и пиеси често са..
Ана Сотирова, позната с артистичното име Anabel (18) освежи утрото в БНР-Радио София с новата песен, която представи пред Мартен Роберто и слушателите. Казва се "Доза реалност". А в разговора представи своята ежедневна реалност: Voice Academy е моето училище, дом и семейство – всичко. Там с глас и инструмент е изпробвала всичко...
Хората, които живеят в квартала преминаха през протести, шум и прах, припомня репортер на БНР-Радио София. Сега о чакванията на повечето столичани, които минават от там, са да не се прави ремонт на ремонта . До 2 декември 2024 г. (включително) остава забраната за влизането на пътни превозни средства както следва: по ул...