„Създадохме ББО преди 7-8 години и до настоящия момент под егидата на организацията се състезават 53 отбора от цяла България, имаме над хиляда състезатели. Разделили сме отборите по региони – запад, център, юг и изток. Играят хора на всякакви възрасти и с различни професии. Напоследък, поради големите успехи на първенството, има интерес и от професионални баскетболисти“, коментира Йордан Павлов, член на УС на ББО
Вчерашният ден се оказа знаменателен за ББО, защото Българска федерация по баскетбол сключи договор за партньорство със сдружението за съвместно организиране на първенствата на А група – мъже, през следващите три сезона. Целта е второто ниво на българския баскетбол да се провежда на регионален принцип, като по този начин ще се разшири неговата география, а разходите на клубовете значително ще се редуцират.
„Разширяваме възможностите си. Цялостната картина ще се промени. Целта ни е да изградим масова Б група с минимум 32 отбора. Това ще бъде една добра пирамидална структура под професионалния баскетбол. Ще бъде дадена възможност на подрастващите да участват, както и на други професионалисти“, обясни още Йордан Павлов
Националните финали по баскетбол за непрофесионалисти в Перущица ще продължат до неделя, 12 юли 2020 г. Състезанието ще се проведе без публика и при спазване на мерките за сигурност, които налага пандемичната обстановка.
Днес "Радиокафе" гостува на Община Цариброд – Република Сърбия. Какви ще бъдат предизвикателствата пред българите, които живеят тук през новата година? Това е поредното съвместно предаване на Радио Телевизия Цариброд и Радио София. Зоран Джуров – Председател на Общински съвет Цариброд е първият ни събеседник: "Глобално нещата не са се..
На 25 януари 2025 година, Българско национално радио отбелязва 90 години от издаването на Указ номер 25, подписан от Цар Борис III. С тази наредба-закон радиоразпръскването в България става държавна собственост. Тази дата се възприема за начало на професионалното радио в България: Историята на българското радио обаче се заражда и оформя още..
Разговорът е с Анатолия Тодорова - уредник в Историческия музей “Свищов” и член на УС на Международна фондация “Алеко Константинов”: "Няма друг българския писател, останал с малкото си име, като наш съвременник и приятел. По неговото време Свищов е градът на първите неща. Гражданите в ежедневието си се радват на балове, приеми. Парите са се влагали..
Легендарният поборник, войводата Филип Тотю е имал богат и вълнуващ любовен живот, въпреки строгите правила за хайдутина - да не прескача дувари и да не ходи по жени, нито своя, нито чужда. Точно тях Филип Тотю не спазвал. Той имал три съпруги, съдили са го за двуженство, с последната си жена се събира, когато той е на 65, а тя - на 29...
Националната галерия „Квадрат 500“ представя 21 графични листа на Пикасо, тематично свързани с негови и на други автори литературни текстове, с лични преживявания и прозрения. Подробностите - от Калин Николов, уредник на фонд „Чуждестранна графика“:
Нели Симеонова, изпълнителен директор на компания „Антарта“ за възобновяването на производството на оригиналната българска космическа храна. Техният партньор, Институтът по криобиология и хранителни технологии трети в света е произвеждал космическа храна, а екипът на "Антарта" предлага висококачествени продукти за кратки и дълги пътувания в Космоса,..
С Йордан Радичков, внук на Йордан Радичков говорим за инициативата "Януари - месец на Радичков" която тази година е в Антарктика! Още в края на тази година всички издания на българския писател ще бъдат изпратени в библиотеката на нашата експедиция там: Благодарение на българската мисия в Антарктика и проф. Христо Пимпирев, новите издания с истории..