Локацията, на която са избрали да проведат акцията си, е небезизвестната вила, която е позната от изтеклите снимки и видеозаписи на премиера. Очакванията на младежките политически организации са самият Борисов да присъства и да отговори на въпросите им.
“Събитието е под надслов “Масов следствен експеримент”. Планираме там да се съберем, за да влезем в една доста нетипична за гражданите роля - ролята на следователи и прокурори. Идеята е, че от месец и половина скандалът около служебният дом на премиера не е разследван изобщо от прокуратурата”, казва Стоян Ангелов - част от младежката организация на "Да, България".
“Една от основните причини да искаме това събитие е, че смятаме, че кабинетът на премиера Бойко Борисов вече е изчерпал доверието на народа и това се вижда от протестите, които продължават вече повече от две седмици”, обяснява Николай Атанасов - член на ДСБ.
И двамата събеседници обърнаха специално внимание на важността на младежките организации по пътя на промяната – политически или не. Двамата подчертаха, че всеки ден са на жълтите павета с точни и ясни искания - борба с корупцията в България, съдебна реформа, бързо и ефективно правораздаване, справедливи съдебни решения.
Чуйте повече в звуковия файл.
Нина-Никол Хамилтън – председател на Балканска медийна асоциация ни представя наградените в Bright Awards за бизнес и туризъм, но не пропуска и празника Осми декември: "Честит празник на всички, които знаят, че образованието е сила. В момента уча шесто висше в СУ. Университетите държат ниво в тежкия момент за държавата като цяло. Знанието дава..
Коледна приказка в Банкя с д-р Александра Александрова – зам. кмет по културата на район Банкя: "Вече имаме традиция за неделно хоро. Юнашки тиган с шеф Ангелов. Другата събота ще има представление "Спасяване на Коледа", после - подаръци за послушните. В неделя ще се проведе Christmas Run по пътеката на здравето, тогава е и нашият младежки фестивал..
Честит Осми декември , Gaudeamus igitur iuvenes dum sumus! Двама университетски преподаватели за предизвикателствата пред академичната общност и не само. Първа е проф. Ирена Илиева – директор на Института за държавата и правото при БАН, член на управителния борд на Агенцията за основните права на ЕС, член на европейската комисия срещу расизма е..
Днес разказваме за световен учен от България, чията работа в областта на древната история се изучава и използва от големите съвременни изследователи. Той се казва академик Гаврил Кацаров. Академик Кацаров е един от основоположниците на българската тракология. В продължение на десетилетия той работи усилено по теми, отнасящи се до античната история..
Разговорът е историка Жанет Минева. Тя е автор на изключителната книга “История на Царския дворец в София”. Поводът за нейното гостуване е предстоящото събитие “ Коледа в двореца - пътуване във времето ”, което ще се проведе на 10 декември от 18.00 ч. в сградата на Двореца на площад “Княз Александър Батенберг”. Подробностите - в звуковия файл:
В студиото на Легендите на София композиторът Хайгашод Агасян гостува с втората си вярна половинка - китарата. Първата се казва Мари, но ако питате нея, китарата е по-главната съпруга. Хайго, както го наричат приятелите, споделя защо за един арменец е много трудно да се ожени в България. Как треньорка по художествена гимнастика го запознава..
Ретроспективната изложба на Текла Алексиева в СГХГ определено е сред арт-събитията, провокиращи по-голям интерес от обичайния. Какво мисли тя самата? "Всеки ден ми е хубав, малко като лудичките. Човек като е живял дълго, открива, че всичко му се е случвало. Изненадах се, че виждам на едно място много направени неща, които не са при мен. Разгледах я..