За малкия и среден бизнес у нас не е лесно. Дори не толкова заради конкуренция или липса на средства. Липсват условия за насърчаване, особено за малкия бизнес.
Това констатира пред Радио София Невен Боянов, съучредител на Стартъп асоциацията на България (BESCO) и създател на „Тинузавър“ (Tinusaur) – един от най-успешните дигитални проекти в сферата на образованието. Платформата е насочена както към ученици, така и към студенти, преподаватели и предоставя подходи към науката по забавен и разбираем начин.
В момента в Еленския балкан той провежда Лятна академия по електроника и роботика с деца от цяла България. Друга година идват и от чужбина, платформата се ползва на всички континенти.
Невен Боянов и неговите съмишленици са формулирали и са представили пред институциите 28 точки, с които може да се помогне на малкия бизнес. Нещата не са трудно изпълними и са работещи в развитите страни.
„Всяка награда е валидация, че това, което правим, не само е смислено, но и стойностно.“
По думите на Боянов децата трябва да се запознават с дигиталните устройства и възможности още с първите стъпки в училище – когато започват да се учат да четат, да смятат... По-важният въпрос е колко време на ден да се занимават с това. Да не се прекалява.
„Казвам на децата, че в контекста на професиите на бъдещето, трябва да говорим с компютрите. Но в същото време е важно да работим с ръцете си, да създаваме нещо полезно и интересно.“
Чуйте разговора на Лили Големинова и Лъчезар Христов с Невен Боянов.
Христо Христозов за някои акценти в Master of Art: "Фестивалът вече десета година показва филми, които не са масови. Но има общност от хора, ценители на това, което показваме. Тя не е малка, но филмите, които показваме, почти не се разпространяват. През фестивала оглеждаме живота си. Гледайки филмите, през разказа за твореца, се учим да живеем..
Ангелина Владикова и Силвия Трифонова от сдружение Bridges ни запознават с Концерта на толерантността под егидата на Австрийското посолство, което от миналата година е партньор на събитието: "Сдружението е създадено преди 16 години - то е платформа за диалог между различните религии и култури. Всяка първа седмица на февруари, от 2011 е седмица за..
Мая Цанева за рубриката "С деца на открито" на БНР и Сдружение "Безопасни детски площадки" ни запознава с ръководството , което СО са разпространили за да се превърнат училищните дворове в зелено споделено пространство: "Приветстваме тази нова програма, стартираща с обновяването на два училищни двора. Нямаме информация за архитектите, урбанистите,..
Лаврен Петров за изложбата на Здравко Александров : "От години сме приели мисията да представяме неговото творчество. Твърде малко бе времето за първата национална изложба миналата година и сега представяме 24 негови произведения в новия ни салон. Половината от тях не бяха показвани на националната изложба. Здравко Александров е оценен рано. Той е..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..
Курубаглар, Лозеница, Лозенец - трансформациите в името са не по-малки от трансформациите на мястото: В първата част се срещаме с "оазиса в степната равнина" по разказ на Вазов от края на 19 век. Защо е била пренебрегната и кога се правят първите стъпки за "охубявяването" ѝ? Слушаме и спомени на Иван Венедиков за държавната и общинска политика,..
В "Адресите на любовта" припомняме за един от най-големите цигулкови виртуози на ХХ век, който умира беден и самотен, непознал любов и женска ласка. Един от редките случаи, в които разказваме анти-любовна история. Навремето наричали Васко Абаджиев гениален, но странен. Днес биха го описали с модерното определение „от аутистичния спектър“...