Най-големият проблем в училище не е толкова носенето на маски, колкото организацията при излизането на учениците под карантина. При установяване на един заразен, под карантина излиза цялата паралелка. Това ще доведе до хаос в образователния процес.
Мнението е на д-р Стойчо Кацаров, председател на Центъра за защита правата в здравеопазването и бивш зам.-министър на здравеопазването.
„Може да се наложи един клас да излезе няколко пъти под карантина през учебната година. В един момент няма да се знае коя паралелка докъде е усвоила материала, преминавайки онлайн, офлайн… Какво ще правят родителите на по-малките ученици, които не могат да бъдат оставени сами вкъщи?“
По думите на д-р Кацаров маските в училище са поради страх и некомпетентност от страна на властите - да не бъдат упрекнати, ако нещо се случи.
„Да приемем, че носенето на маските има смисъл, че забавят разпространението на вируса. Но да говорим за претоварване на здравната система случаите трябва да са от порядъка на 3000-3500 седмично. Ние в момента сме под 1000“, коментира специалистът.
Той зададе риторичния въпрос дали трябва въобще да се прилагат противоепидемични мерки за инфекция, която не можем да спрем и която не заплашва системата с претоварване.
Ще стане още по-трудно, когато се появят сезонните респираторни инфекции. Прогнозите на хората от Щаба за коронавируса очевидно се оказаха погрешни, допълни д-р Стойчо Кацаров.
С него разговаря Константин Лавсов. Чуйте.
С научна конференция днес бе отбелязана 120-годишнината на музейно дело в Етрополе. В нея специалисти, историци, университетски учени изнесоха интересни доклади и презентации, свързани с миналото на този край, присъствието на града в османски документи, образованието и архитектурното и културно-историческо наследство, разказа пред..
Тазседмичните участници във "Форум" се спряха и дискутираха по горещата новина Шенген вдига бариерите и пред българи и румънци. За къде пътуваме? Какви са пътищата ни до съседните страни? Колко десетилетия ще строим магистрали? както и по не по-малко важните теми: Какво правим през/със свободното време на децата ? Защо (освен..
На 15 декември, от 12.00 часа, в залата на Националната музикална академия "Проф. Панчо Владигеров" ще се състои концерт-матине на Панчо Владигеров-внук и Kalki's family. Коцето Калки и съпругата му, пианистката Мартина Табакова, гостуваха в "Радиокафе“, за да споделят за проектите си. "Тази година беше доста наситена със събития, посветени на..
През 2024 г. онлайн търговията у нас бележи ръст от 20% и надхвърля 2,3 милиарда евро . За период от 4 години - от 2020 до 2023-та, обемът на пазара е удвоен . В кампанията "Черен петък" през ноември са извършени покупки за 500 млн. лв . Триста милиона от тях са платени само за три дни (15-17 ноември). Това съобщи пред БНР-Радио..
Дни преди Коледно-новогодишните празници, от община Челопеч са зарадваха на своеобразен подарък - чисто нов електромобил по проект на Националния доверителен еко фонд. Електрическия автомобил ще се използва за следните дейности: Разнасяне на храни, материали и извършване на услуги за хора в затруднено материално положение;..
Велосипедна работната група е създадена към Транспортната комисия в Столичния общински съвет през изминалото лято. Тя играе координационна роля между различните дирекции в Столичната община и велосипедната общност, каза пред Радио София Радостина Петрова - експерт към Транспортната комисия. "Говорим си за проектната готовност на нещата, които..
Ски легендите Михаел Валхофер и Марк Жирардели идват за откриването на сезона в Банско на 14 декември , съобщи пред БНР-Радио София Иван Обрейков – маркетинг директор на концесионера на ски зоната в курорта. В програмата тази събота е предвиден и концерт на Дара. Хубавата снежна покривка отвори ски зоната още в началото на декември...