Нова перспектива на процесите до момента искат да дадат организаторите на митинг-концерта „Бъдеще за България - бъдеще за младите“, който ще се проведе тази неделя (27 септември) от 16 ч. на знаковото за столицата място - Орлов мост – там където скоро имаше Орловград.
„Поставихме си за цел да съберем част от „цвета на България“ – културни дейци, интелектуалци, творци, предприемачи, преподаватели –лица, които представят страната ни пред света – реалната, а не както новините я показват. Хората, които оставят позитивната следа след себе си, които са светлият пример за своите сънародници и съмишленици. Хора, които са успешни въпреки държавата“, обясни пред Радио София Анастас Гогов от организаторите.
За разлика от предишни времена на протести, последните не са съпроводени със силни музикални прояви и нови песни. Това са обяснява със страха у артистите да излязат с имената и лицата си, за да няма нежелани последствия, допълни Виктор Иванов от Просвета за бъдеще“ и съорганизатор.
Сред участниците на митинг-концерта са групите „Контрол“, „Уикеда“, „Сленг“, учителят Теодосий Теодосиев, проф. Евгений Дайнов и други.
Поканата ни е към всички български граждани, които искат да живеят в една нормална и по-свободна държава, в която да има повече пространство за лична инициатива, за демократични ценности“, допълват организаторите. И уточняват, че на събитието няма да се отправят политически послания, а общо демократични – за плурализъм, солидарност, свобода, за гражданското общество и активност, за важността на изборите.
Нина-Никол Хамилтън и Зий Ребело за поредна година организират Националните правосъдни награди и Благотворителния бал на юристите: "Делото на годината е изцяло про боно. За пръв път имаме сделка на годината, която е сред най-големите в Европа, милиард и половина. За пръв път имахме и категория за ЧСИ. Благодаря от сърце на художниците, които..
Поли Кинова е дизайнер, носител на приза Златна игла, с дългогодишно отношение към Благотворителния бал на юристите: "Преди повече от 20 г. започнах да експериментирам с материи. Осъзнах, че модата изразява емоции и това е начинът да комуникирам със света. Работата на дизайнера е креативна, но има неизвестност и несигурност, които са част от..
Кои са наградените в 12-те Национални награди за правосъдие „Темида – цената на истината“? Каква е мисията на благотворителния бал на юристите тази година. Говорим за предизвикателствата пред юридическата гилдия в България. В първия час на Радиокафе разговаряме с адв. Христиан Митев – носител на приза "Адвокат в медиите": "Тази година имаше..
Юбилейна изложба на ректора на Националната художествена академия проф. Георги Янков със заглание „Нео Ренесанс“ може да бъде видяна в столичната галерия „Райко Алексиев“. Инсталации, плакати и нови произведения от художника са включени в експозицията. Повече за нея и за изкуството ще чуем от самия Георги Янков: "В изкуството времето е..
Пренасяме се в света на Захарий Зограф - един от прочутите майстори иконописци от периода на Българското Възраждане. Личност, която полага основите на светското изобразително изкуство у нас. Прави го с безспорния си талант, проникновение, със смайващи изкусност и изразителност на образите. Неговият характер и житейски събития обаче продължават да..
Стара София в спомени от Златния фонд на БНР, записани от актьори. Както и записки на софиянци. Началото е с дошлата в столицата от Пазарджик г-жа Рада Киркович, след нея слушаме спомени на Христо Златарев. Разбира се, не пропускаме и тези на Михаил Тенев, Тодор Влайков, Иван Вазов и Елисавета Багряна. Какво е мислел Дондуков за джамиите и какво е..
Световният бас и дипломиран академичен художник се заглежда в Анна-Мария още когато е ученичка в балетното училище и танцува малки роли в операта. Но изчаква осем години да порасне, за да я покани на среща. Така започва любовната история между Никола Гюзелев и съпругата му. Не им достига по-малко от месец, за да отпразнуват 30-ата годишнина..