Програмата е естествено продължение на работата на организацията в посока на развиване на предприемаческата компетентност, мислене и поведение. Тя е резултат от прилагане на практика, в образователен модел, на темата и идеята за отворени иновации в обществото и новия начин, по който различните участници в процеса на създаване на икономическа и социална стойност си сътрудничат и взаимодействат, обясни пред Радио София Милена Стойчева, изпълнителен директор на “Джуниър Ачийвмънт България”.
Участниците в програмата работят при ясно организиран процес, който има образователна и валидираща фаза на намерените решения и последен етап, в който се изработват и утвърждават прототипи или решения, които трябва да бъдат предложени на пазара. Този модел е комбинация от методите, които се използват във водещи образователни институции, но е доразвит и адаптиран към съвременната пазарна среда. Работи се с концепцията за интердисциплинарност и мултидисциплинарни екипи, посочи Стойчева.
Малвина Илиева от “Джуниър Ачийвмънт България” съобщи, че се отчита голям интерес към програмата, като досега желание да участват са проявили над 200 души. Подборът включва интервю и тест за оценка на предприемаческия потенциал, а срокът за кандидатстването е до 30 октомври.
Тази година в програмата Beyond са добавени няколко нови елемента, като един от тях е, че участниците ще могат да работят заедно с професионалисти - технологични и бизнес ментори. Друга промяна е дигитализацията на учебното съдържание, предвид ситуацията с Covid-19. Заедно с това екипите в България ще могат да си сътрудничат с екипи от други европейски държави.
Подробности за програмата Beyond можете да научите от интервютата на Катя Василева с Милена Стойчева и Малвина Илиева.Програмата за предприемачи Beyond на Джуниър Ачийвмънт България (JA Bulgaria) има за цел да предизвика и да насърчи създаването на компании и стартъпи, които да решават проблеми. Компанията победител през миналата година WHISP е именно такава...
"Азбука и история“ е озаглавена изложбата на Държавния културен институт при министъра на външните работи, която се открива днес в Националната библиотека. Проф. д-р Казимир Попконстантинов подчерта, че това което представя..
Технологично училище " Електронни системи " (ТУЕС) е най-желаното професионално училище в София. То е уникално в много отношения, тук се създават бъдещите ИТ лидери на България. Младите хора излизат от школото като подготвени специалисти..
Облачността над страната ще се задържи значителна, като по-съществени разкъсвания ще има в часовете преди обяд. В следобедните часове отново на много места ще превали краткотраен дъжд, в отделни райони с гръмотевици. Вятърът временно ще се ориентира..
На 3 април тазседмичните коментатори във "Форум" Иван Господинов - председател на УС на сдружение "Образование без раници", и Стоил Цицелков – социален и културен антрополог, от "Обединение Честни избори" (ОЧИ), разсъждаваха по следните теми:..
Няма съществен спад на донорските ситуации в България. Запазва се тенденцията от последните години. През 2024 г. има малко по-малко, отколкото през по-миналата година, заради случаи в края на 2023-та . През миналата календарна година у..
Младежкото доброволчество в България е популярно в по-малка степен, спрямо процента младежи, които полагат доброволен труд в другите европейски страни. В опит да повиши доброволческите навици и интереса към каузите с идеална цел, фондация "От нас..
В средата на годината се очаква Столичният общински съвет (СОС) да приеме нова наредба за общинските жилища . Предстои документът да бъде качен за публично обсъждане , след което да бъде обсъден и от ресорните комисии, за да може да се приложи..