Със съревноваващите се за нашето внимание послания идващи откъде ли не е трудно да се задълбочим над нещо. Постоянно някой иска спешно да му отделим внимание. И така може да се отдалечим от мигове на напълно потапяне в интригуваща новела, як филм или безгрижно наслаждаване на природата. Този уикенд ви предлагам да намерите време за себе си и по-конкретно да се потопите в един цял албум.
На острова за трети път се отбелязва Деня на албума. Инициативата тръгва с идеята да се популяризират местните таланти и да се насърчи купуването на цели компилации, за да се съживи индустрията. Подобно на Деня на плочата, Денят на албума е ключов за най-върлите музикални фенове, които стават част различни събития като отбелязват празника със слушане на творчеството на любимите си артисти без прекъсване.
Първото отбелязване през 2018 съвпадна със 70-годишнината от създаването на албума като формат за слушане на музика. Тогава британците бяха насърчени в 3:33 следобед да пуснат любимия си албум на обществени места, по радиото или пък у дома сред приятели. Защо в 3:33? Спомнете си за грамофоните и настройките за слушане на по-големите плочи.
2020 е годината, в която всички имаме нужда от повдигане на духа и каква по-подходяща музика за това от тази от 80-те, oще повече като се има предвид, че много съвременни звезди включват мотиви именно от това десетилетие – десетилетие, дало ни шедьоври като Thriller на Майкъл Джексън, Purple Rain на Принс, Like a Prayer на Мадона и Whitney на Уитни Хюстън- едни от моите фаворити.
Музикалното събитие ще отбележим и в "Мюзик пойнт" по Радио София като в този брой ще слушаме цял албум, над който са работили протежета на Принс, които всъщност се разделят с него след един огромен скандал. Компилацията, или тавата както се казваше едно време, е микс от oживен, мелодичен поп, денс и аренби.
Приятелите ми казват, че обикновено консумират албум за фон, докато правят нещо и вие може би сте в този лагер. Няма лошо в това, но защо пък поне веднъж не опитате по-различен подход, защо не се потопите в тази възможност, дадена от твореца да боравите с една огромна форма, най-пълната форма на изразяване за един изпълнител.
Поставете са задача да чуете любим ваш запис от начало до края без каквито и да е прекъсвания. Нека това да бъде медитацията ви за деня. Струва си!
Истината в цифри изглежда така: над 53 000 сигнала за домашно насилие само през 2024 г. Над 105 жени убити от партньори или членове на семейството им в последните 5 години. Тази истина е провокацията, заради която журналистът Димитър Панайотов и фотографът Александър Николов изминават стотици километри, за да съберат реални истории на..
Конкурс, насочен към инициативи за предотвратяване на раздялата между деца и техните близки и осигуряване на ранна подкрепа за семейства в уязвими ситуации е обявила фондация "Работилница за граждански инициативи". Подкрепени ще бъдат инициативи, които развиват уменията, знанията и увереността на родителите – чрез обучения, срещи, създаване..
Днес ще е слънчево. Около и след обяд над Западна и Централна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще има краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевични бури. Ще има условия за градушки. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър, в Югоизточна България от север-североизток. Максималните температури ще са от..
Д-р Татяна Илиева за джаз-фестивала в Боровец, носещ името на нейния съпруг д-р Емил Илиев: "Не отдавам значение на годишнините. Всеки концерт е своеобразен празник. А един сезон, посветен на годишнина не се отличава много от другите. Стараем се всеки концерт да е нещо неповторимо. Нищо не е самоцелно. Бих отбелязъл цикъла ни "Нова европейска..
Лаго фест в града, джаз-фестивал в Боровец - не всеки град има подобни допълващи се две музикални събития. По този повод започваме с Георги Николов-Гопето : "Колкото по-готина е публиката, толкова по-готино звучи и музиката. Хората като се изкефят на звука ставаме все по-креативни. Има нови вдъхновения, чакат да бъдат записани. Като се видим,..
Медресе сокаги се прекръства след влизането на московците по тази улица. После е Регентска, после пак - Московска. Започва от пл.Желю Желев, където е бил първият чугунен фонтан. Там е била и часовниковата кула от 17 в. Към 1880-1881 е разрушена. Повече за градската легенда за нея и за оформлението на улицата, както и за прилежащата ѝ малка ул.Малко..
Роден е в 1902 в Габрово, баща му е учител и автор на едни от първите учебници по география в България. Даниела Георгиева е съпруга на неговия правнук и я слушаме в звуковия файл със спомените ѝ за д-р Рачев. Нейни са и предоставените снимки и документи . Д-р Рачев е ревностен радетел за създаването на белодробни диспансери в България. Другата му голяма..