Хубавото, което е видяла напоследък в града - "аз съм родена, израснала, и сега живея и работя в центъра на София и сега ме изпълва с възхищение креативността, с която се запълват различни малки кътчета, улички, кьошенца... някои изчезват, други веднага се появяват, животът се ражда всеки ден по улиците на града". Това, според Мила, я различава от Виена, друга столица, в която тя е живяла (логично, като възпитаничка на Немската гимназия).
Солунска 16 - "не, не живея там (смее се), просто цял живот съм минавала по тази улица, там съм играла из дворовете, стигала съм до началното училище, до гимназията, а на 16-ти съм родена. Повярвай ми, никога не съм мислела, че някой ще се интересува защо съм кръстила така блога си."
Но пък има много весели случки хора, които я търсят именно на този адрес или пък й пишат, че точно сега пият вино там. А самия блог започва просто "за да може един приятел в чужбина да чете историите ми, като едно чекмедже, в което ги слагах". За Мила е важно, когато ги четат, хората да се чувстват свързани с тях, да има напомнят на нещо, което са преживели и да им дава усещането, че не са сами.
Откога се обичат с думите - "от съвсем малка печелех медали по рецитали, но за разлика от повечето деца, предпочитах комични стихотворения, а не онези, изпълнени с патос....но, ако обичаш думите и надълбоко в тях ровиш, откриваш и много тъга.
Писането е самотно занимание, но във времето, в което живеем, получаваме моментални реакции". Мила споделя, че текстовете и това дали ще развълнуват читателите, е трудно предвидимо и често неочаквано. С времето се е научила да отсява "дежурните лайкове" и все повече усеща колко е отговорно да пишеш, когато те четат много хора и се "търсят" в твоите думи.
Сценарий за сериал - "изневиделица ме поканиха в сценарния екип на сериала “Братя”. Аз учих сценарий преди няколко години в академията "Валери Петров" и открих, че имам огромна страст към това. И тази покана, която дойде от най-добрите - Невена Кертова и Теодора Маркова, и тази възможност на 40 и…да се чувстваш като заек, да знаеш, че тези 12 класа ги взимаш сега или никога, това лято и да научаваш непрестанно - безценно е. Много взима от възрастта да учиш нещо ново, когато наистина го обичаш". Мила говори напевно, реди думите без клишета и веднага разбираш защо толкова много хора четат блога й. Има финес, има нежност, има класа.
Книгата - тя се нарича "Хартиена лодка в открито море". "Живее вече почти година, издадохме втори тираж (отново напълно неочаквано за мен) точно преди целият свят да се "затвори". Толкова е хубаво, че има хора, които продължават да искат да се качат на хартиената лодка". В книгата, за която Мила казва „животът я написа“, има събрани истории от последните години за … ами за всичко важно в този живот.
Цялата история на гостуването на Мила Иванова в Радио София – чуйте тук.
Днес предаването гостува на община Пирдоп, където от днес се провеждат „Влайкови дни“. Дългогодишна традицияе през месец май в Пирдоп да се организират културните празници на града. Богатата културна програма ще бъде представена от 11 до 24 май. Тази година Влайковите дни ще бъдат белязани от 160-ата годишнина от рождението на Тодор Влайков..
Културното наследство между 1944 и 1989 е обект на страницата на Стефан Спасов " Забравената цивилизация ": "Избрах втората половина на 20 век, защото не се обръща много внимание към нея. Началото ми бе любителско, само снимах и публикувах. Постепенно това се разви сериозно, опитах се да се свързвам с авторите на произведения, на архитекти на..
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: "В научната статия на израелските учени Майкъл Чернин и Шай Халеви от Израелската служба за..
Въпреки, че паметта ѝ е почетена с паметници в Белово и родния ѝ Пазарджик, днес малцина знаят името на Мария Сутич – единствената жена в Хвърковатата чета на Георги Бенковски, станала поборничка от любов. Тя и съпругът ѝ, далматинецът Иван Сутич, служител на Барон-Хиршовата железница са младоженци, но когато той решава да се присъедини към..
„Това, което остава“ на Димитрис Георгиев тръгва с гала премиера: "Вдъхнови ме нещо много трагично. В съзнанието ми остана конкретната песен, която вървеше по времето на катастрофата, в която загина баща ми, аз също бях там. В началото това бе първа сцена, проследяваме последствията от един трагичен инцидент. Беше неизбежно да надградим сценария, той..
Вкус: наука за храненето – събитие от Ratio. Какво означава „вкус“? Как го възприемаме, как се променя и какво влияние има той върху начина, по който се храним? Гост – Наско Стаменов, учител в НПГМ, част от "Корпус за бързо гърмене": "Когато човек види, че нещо се случва, нормално е да се запита защо се случва така. Имаме невронна връзка,..
Какво е фасилитиране и как да го правим успешно. На тази тема ще говори Давид Бийота - създател на метода на компаса. За всички, които се интересуват от динамиката в група и искат да водят, обучават и управляват групи от хора. Албена Попова, Сашка Витанова и Северина Митева ни говорят за фасилитирането: "Думата не намери подходящ еквивалент на..