За всички деца магията на сапунените мехури е едно от най-забавните неща. Артистът Коле Китанов обаче запазва забавлението от тях и като възрастен и ги трансформира в изкуство. "Не очаквах, че може да има нещо толкова голямо направено от толкова тънка и крехка стена", казва актьорът за първата си срещата с професионално направени сапунени балони. Оттогава той пробва различни смеси, така че балоните да са по-издържливи и по-големи.
Интересното при Сапуненото шоу на Коле Китанов е, че има момент, в който той позволява на публиката да се качи на сцената и да пука балончетата: "Има много интерактивни моменти, но накрая пускам една огромна машина за сапуенени мехури, за да излезе това, което през цялото време са искали да направят."
Публиката може да гледа Сапуненото шоу тази неделя в Сити Марк Център за Изкуство от 11 часа.
Интервюто на Мария Бояджиева с Коле Китанов можете да чуете в звуковия файл.
Stinky е проект създаден от група артисти и спортисти. Чорапите, които те правят, осигуряват така необходимия комфорт за крака на всеки екстремист, независимо дали кара скейт, борд, кънки или се занимава с друг спорт. Естествено, те са се погрижили и за дръзкия и провокативен дизайн, който всички ние така харесваме. В опита да отркият занимание за..
Едно от най-дългоочакваните бизнес събития „Наука за бизнес“, организирано от Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия и Българската академия на науките, се завръща изцяло онлайн, след отлагането му през 2020 г., поради пандемията. Събитието ще се проведе на 18 март, четвъртък, от 10.30 часа и ще покаже най-интересните..
Оги Ковачев е пътешственик, който обича да посещава нетрадиционни дестинации. Дали ще посети древния ритуал Темаскал в Стара планина или пък ще премине пътя Камино де Сантиаго в Испания, неговите истории за хората, които среща по пътя си и за различните предизвикателстава, през които преминава, са пленителни. Едно от местата, които пътешественикът..
Лонгбордът , който е по-големият брат на скейтборда, започва своята история на Хаваите, където местните сърфисти се опитват да наподобят усещането за движение по вълните. За тази цел те удължават дъската и слагат по-големи колелца. Това се случва 50-те години на миналия век. Ето, че този вид дъска става все по-популярна и в България и дори се..
Спорът с френското име лакрос е познат в България от 2007. Тогава Николай Чолаков , президенат на Българската федерация по лакрос , кани състезатели от Виена и организира първия тренировъчен лагер. Историята на лакрос е дълга и започва в Северна Америка. " Той датира още от индианците, наричал се е "малкият брат на войната" и са го играли по..
Христо Щерев е пътешественик, който обича да чете и пише. През 2020, затворен заради обстановката, той успява да събере историите от посещенията си в Азия и да напише книгата "В търсене на рая" . Авторът започва да пъува на 16 години, когато обикаля Западна Европа с автобус и прекарва една седмица в дома на английско смейство. " Тогава се..
Два дни преди Коледа младите хора от TRAP , познати още като Фондация Тротоара си подариха една сбъдната мечта. Чрез уебсреща и електронен подпис те учредиха Народно читалище "Тротоара 2020" като продължение на желанието на младежите за просветна, културна и нестопанска дейност. Новооснованото читалище е на добре познатото място, на което е..