Това показват данните от проучване на Leadership Support от ноември и декември, 2020 г., в което са включени 250 български компании от 13 сектора.
“Обобщени в четири фрази резултатите звучат така - дигитализация, работа от вкъщи, хибридно управление и нови лидерски умения. Това е наблюдение, което наблюдаваме, че се случва и в Германия. Бъдещият начин на работа според българските и германските компании е хибридната работа, а смесеното ръководене - на живо и дигитално, е бъдещият начин на управление”, казва Камен Кънев, управител на Leadership Support.
В Германия вече има дори законови стъпки към уреждане на въпросите, свързани с по-широкото прилагане на хоум офисите. Това е и причината, след принудителното излизане в дистанционна форма на работа, германските фирми да са по-подготвени. Затова в момента при германските компании това не е първи приоритет, докато 64% от българските фирми казват, че промяната на трудовата политика им е основен приоритет, тъй като за българското трудово законодателство това е много нова тема.
Друга интересна тенденция е, че близо 80% от организациите отбелязват, че продуктивността им се е повишила. При 62% от компаниите служителите са постигнали по-добър баланс между професионалния и личния живот.
Резултатите потвърждават тенденцията за ускоряване на дигитализацията в голяма част от бизнес секторите. Над 88% от компаниите посочват, че голямата трансформация е настъпила след използването на нови дигитални инструменти за сътрудничество и комуникация.
Въпреки предизвикателствата, които срещат при работата от разстояние, повече от половината компании се справят с извънредната ситуация по-добре от първоначално очакваното. Действайки в тази динамична среда, почти 70% от компаниите залагат на силно гъвкава организационна структура при управлението в бъдеще.
Чуйте целия разговор на Лъчезар Христов в звуковия файл.
В предаването "Форум" тази седмица заедно с коментаторите Адриана Диканчева и Никола Атанасов, водещата Елена Пъневска коментира следните теми: София осъмна с работещ градски транспорт, но в столичния квартал “Люлин” ще функционира и предвидената линия за вътрешноквартален транспорт; Мнения след вчерашния протест в подкрепа на Терзиев, в..
В аулата на Университета за национално и световно стопанство се проведе тържествена церемония в чест на навършените 105 години от основаването на висшето учебно заведение. На мястото присъстваха председателят на Народното събрание доц. Наталия Киселова, министъра на образованието и науката Красимир Вълчев, българският Патриарх и софийски..
Национална мрежа за децата (НМД) представи днес пред политиците и медиите основни изводи, данни и оценката, която обществото дава на държавата в годишния доклад на “Бележник -2025“ по отношение на детските политики. Тази година в оценката на държавните политики по данни на Национална мрежа за децата са се включили рекорден брой от над 7 700..
Международният поетичен фестивал "Софийските метафори" и Столичната библиотека ни канят на премиера на международна поетична антология. В нея са включени стихотворения от 62-ма поети от 20 държави, участвали в Международния поетичен фестивал "Софийските метафори" в периода 2019 – 2025 година. Премиерата на сборника "Софийските метафори" ще се..
За първи път в края на 2024 г. богатството на българите надхвърля 1 трлн. лв., но 700 млрд. лв. от тях са инвестирани в жилища. Има ли дисбаланс в структурата на богатството и какви са показателите, измерващи това състояние, това обясни в ефира на “Ритъмът на столицата” Стоян Панчев , икономист, съосновател на Експертен клуб за икономика и..
Не търсете "Радио Африка" в честотния диапазонна своите апарати, защото това е първият български филм за африканската музика. Затова, ако искате да посетите премиерата му, отидете на 21 май, сряда, в столичния Дом на киното от 20 часа. Създателите на филма са журналистът и писател Стефан Стефанов и операторът Давид Вълков . Идеята се..
Природните бедствия и екстремните метеорологични явления зачестяват и в резултат се увеличават икономическите загуби от тях. На този фон, едва около 10% от жилищата в България са застраховани, пише БГНЕС. По данни на Munich Re, загубите за 2024 г. в световен мащаб възлизат на 320 млрд. долара, с 19,4% повече от 2023 г., като от тях застраховани са..