Въпреки пандемията, въпреки тежките за общуване времена, въпреки всичко, в студиото на Радио София дойде Питър Сейдж.
Мотивационен лектор в над 60 страни, спортист, експерт по здраве и хранене, бивш културист на състезателно ниво, бизнесмен и писател, той е автор на книгата „Въпреки всичко“, която е и пред българските читатели. Носител е на наградата „Бранд лауреат“ за 2013 г. от „Азиатската Тихоокеанска Бранд фондация“ за изключителни заслуги. (Отличието в миналото са получили и хора като Нелсън Мандела, Стив Джобс, Хилъри Клинтън, Тайгър Удс.)
На 16 години Питър Сейдж се отказва от училището, защото има безброй идеи, а на 25 вече е милионер. Фалира няколко пъти, но никога не се отказва и продължава напред. Попадайки в затвора, решава да изпробва моделите си на личностно усъвършенстване.
„Не съм специален човек, просто съм имал опити, преминал съм през предизвикателства и мога до помогна на други хора, особено в днешния свят. Същият съм като вас, но с различна умствена нагласа“, отбеляза скромно Сейдж пред слушателите.
Според него, повечето хора са научени да гледат на живота през призмата какво и защо не могат. Чували сме „Не“ много повече от „Да“. Реалността ни е изградена на базата на страх. Трябва да правим добри неща, за да заслужим уважение и любов. Мнозинството се водят от чуждото мнение и опитват да бъдат не такива, каквито са. А това, подчертава Сейдж, ни пречи да разкрием истинския си потенциал.
По думите на автора на „Въпреки всичко“, има голяма разлика между свободата и освободеността. Никоя не може да ви направи нещо емоционално без ваше позволение. Освободеността е състояние на ума. Единият от двама затворници вижда кал, другият – звезди. Външните обстоятелства не ни определят, само помагат да определим себе си.
„Благодарността е може би най-бързият начин да промените вашето състояние. Тревожността и депресията са резултат от мислене на базата на навици. Благодарността и страхът не могат да живеят заедно. В една джунгла нощно време се случва всичко. Вашата мисъл е фенерче, от което зависи какво ще видите в тази джунгла“, убедителен е Сейдж.
По думите му ние сме тук да израстваме и да допринасяме. А израстваме само чрез предизвикателства, не от комфорта ни.
Нашата същност не е физическото, което се вижда, а мечтите, идеите ни, чувството за хумор. Това е условието ни за растеж.
Съществуват и правилното, и грешното. Трябва да си задаваме правилните въпроси.
Вие правите ли го?
Чуйте разговора на Ива Дойчинова с Питър Сейдж.
Превод в ефир: Антони Стоянов
Довечера може да гледате и слушате мотиватора във Фейсбук.
Коментатори във "Форум" тази седмица са икономистът и политически анализатор Георги Вулджев и дългогодишният журналист Едуард Папазян. Заедно с водещия Лъчезар Христов, част от темите, които дискутираха днес бяха: - Бойко Борисов заяви, че "с облекчение" оттегля кандидатурата си за премиер - Възможно ли е правителство с равноотдалечен..
Вече 12 години фондация "За нашите деца" осъществява кампанията "Тази Коледа чудесата правите Вие". В нея могат да се включат компании, корпоративни екипи и бизнеси чрез продукти с кауза. До 22 декември екип на фондацията ще бъде и на Sofia Christmas Fest, където на специален щанд могат да бъдат закупени коледни изненади с благотворителна цел,..
Десетото юбилейно издание на "Базар на професиите", организирано от Българската мрежа на глобалния договор на ООН ще срещне деца и младежи с компании и професионалисти от различи сфери. То ще се проведе на 29 и 30 ноември в иновационен Форум "Джон Атанасов" на София Тех Парк. "Базар на професиите 2024" ще премине под надслов "Твоето бъдеще по твоя..
Приютът за бездомни хора в Перник става целогодишен. Той е с капацитет за 10 лица и освен подслон през зимата, осигурява на настанените в него и топла храна. Центърът за бездомни хора се намира в кв. "Калкас" и досега функционираше само през зимните месеци. Той е създаден през 2020 г., припомни пред Радио София кметът на Перник Станислав..
В предаването “Радиокафе“ художникът Орлин Атанасов разказа за изложбата „Странни мисли по никое време“, която се открива на 27 ноември в джаз клуб в София. "Никое време“ е времето, в което живеем, а “странните мисли“ го съпътстват, изскачат най-различни, изненадващи и мен самият, затова си мисля, че би била любопитна и за зрителите",..