„Всеки път, когато отивах в някоя държава имах намерение да се установя за по-дълго и всеки път се връщах”, казва Юлия Димитрова.
Тя е страстен любител на пътешествията и най-вече приключенията. От двуезично семейство е и вероятно затова е посветила образованието и голяма част от живота си на изучаването на чужди езици и култури. Тази нейна страст я е отвела на много различни места по света и за по-дълго - в 4 държави – САЩ, Великобритания, Белгия и Финландия.
През 2012 година се връща окончателно в България и става учител на „Заедно в час“. За 3-те години в училище преподава на 180 деца от 6 до 14 години и е класен ръководител на 32 от тях. През 2015-а попада на обявата за перфектната за нея работа – да бъде супергерой в Тук-Там. Оттогава ролите ѝ в екипа са преминали през няколко измерения, срещнала е страшно много интересни хора, научила е какво ли не, но мотивацията си е все същата - смисълът от всички усилия, липсата на рутина, поводите за гордост и, не на последно място, чувството за хумор на екипа.
„Явно пътувало ми се е, но не за да емигрирам“, добавя Юлия с усмивка. И вади безспорен аргумент: когато си някъде, през отпуската бързаш да се върнеш при близките си, а тук си при близките и във ваканцията можеш да пътуваш и опознаваш нови земи и култури. Пък и много си харесва работата.
В Тук-Там първо говорели за завръщането на българите, сега акцентът е в мигриращия млад човек. Мобилността е вече много характерен елемент от съвремието.
Мисията на организацията днес вече е да свързва българите по(от) света - чрез проекти и инициативи, чрез платформата й.
Юлия Димитрова разказа и за актуалната привлекателна инициатива за младите хора – „Иди, учи и се върни“ и възможността да се спечели стипендия за учене.
Както е традицията, в рубриката участва и артист, който, слушайки разговора, визуализира асоциациите си. Днес това е Анелия Пашова.
Творческият й псевдоним на художничката е АPASH illustartion.
Завършила е магистратура в НХА София, специалност Илюстрация и членува в ДАФНИ / Дружество на анималисти, флористи и научни илюстратори/. Има зад гърба си 5 издадени книги, две от които авторски. Като художник на свободна практика развива своя марка продукти с анималистични рисунки.
В галерията на магазин GIFTED до 15 юни може да се разгледа съвсем скоро откритата й изложба със скицници.
Разгледайте потече тук.
И чуйте разговора с Юлия Димитрова и Анелия Пашова-АPASH.
Габриел Тачев за Историческа работилница "Люлин" и посветената на квартала експозиция: "Идеята започна като на шега - открихме първа витрина, която да стане част от музейна експозиция. Общият брой експонати са за две витрини. Започваме с предисторията: Модерно предградие като майката на Люлин. До 1976 кварталът се казва "Модерно предградие". Имаме..
Лилия ИлиЕва, aвторката на книгата с интервюта с 33-ма известни български мъже „Заведи ме в теб“, разкрива какво са ѝ споделили за любовта някои от героите ѝ в книгата. Актьорът Андрей Баташов ѝ изповядва: „ М исля, че взаимоотношенията между двама души зависят от качеството на информацията, която протича между тях, дали е точна, ясна и..
Мобилното студио на предаването „Радиокафе“ се настанява удобно на сцената на #гудгейм Lan Party 2025 . На 24 май – празника на българската просвета, култура и писменост, темите ще са предизвикателен фюжън между видео игрите и българския език. С разнообразните гости в три часовото предаване, ще проследим как се променя общуването в дигитална среда,..
Седмицата завършва с коментаторите във "Форум" – Адриана Диканчева и Никола Атанасов. Заедно с водещата Елена Пъневска, те дискутираха по различни теми от деня: - ПП "Възраждане“ апелират министерствата да разгледат членствата в различни НПО и да прекратят такива, които не носят полза за държавата - Тръмп блокира възможността..
Столичната библиотека отбелязва Деня на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност с фотодокументални изложби, литературни четения и Ден на отворените врати. Празничната програма за 24 май ще започне в 11.00 часа, а софиянци и гости на столицата могат да посетят Централната сграда на пл. "Славейков“, да разгледат..
Третото издание на Нова българска типография демонстрира постиженията на българските дизайнери, работещи в областта на калиграфията, летеринга, шрифтовия дизайн и типографията след 2019 година. Повишеният интерес към изкуството на шрифта през последните години създаде поле за изява на много автори и повиши критериите и очакванията на широката..
Сериозно разминаване между желанията за професионална реализация на завършващите училище и реалните нужди от кадри на пазара на труда, отчитат от една от големите компании в областта на HR решенията. Наблюденията са направени сред над 300 български и международни компании от различни сектори. През последните години сред най-желаните..